Koç Anadolu'ya odaklandı

Koçtaş, Türkiye'deki 25'inci mağazasını Malatya'da açtı. Koç Holding Başkanı Mustafa Koç, Anadolu'daki hareketliliğe dikkat çekerek “Bu yıl açtığımız beş mağazadan dördü İstanbul dışında. Yatırım planlarımız Anadolu odaklı olacak” dedi

Koç Anadolu'ya odaklandı

110 KİŞİYE İŞ SAĞLADI

Koçtaş, Türkiye’deki 25’inci mağazasını Malatya Park alışveriş merkezinde (AVM) hizmete açtı. 110 kişiye istihdam sağlayan Koçtaş Malatya’nın açılış töreninde konuşan Koç Holding Başkanı Mustafa Koç, Anadolu’daki ekonomik hareketliliğe dikkat çekti. Anadolu’da büyük bir potansiyel olduğunu vurgulayan Koç, “Malatya’da da çok ciddi hareketlilik yaşanıyor. Bu tür yatırımlarla Malatya yakın zamanda özellikle gençlerin istihdamında ve ekonomiye katılımında ciddi aşamalar kaydedecek” diye konuştu.

BAŞARI HİKAYESİ YAZDI

Bu yıl sonunda planladıkları gibi beş yeni Koçtaş açacaklarını belirten Mustafa Koç, bunların dördünün İstanbul dışında olacağını ifade etti. Anadolu’nun gücüne ve potansiyeline çok inandıklarını kaydeden Koç, bundan sonra da yatırım planlarında Anadolu odaklı yol alacaklarını belirtti. Koçtaş’ın ekonomi için çok kritik bir yılı yüzde 20 gibi bir satış artışıyla tamamlamak üzere olduğunu belirten Mustafa Koç, “Son bir yılda geldiği nokta ile Koçtaş, gerçek bir başarı hikayesi yazıyor” dedi.