Koç: Krizden çıkışa hazırız

Kriz başında aldıkları tedbirlerden olumlu sonuçlar aldıklarını söyleyen Koç Holding Başkanı Mustafa Koç, “Krize hazır olduğumuz kadar toparlanma döneminden en iyi şekilde yararlanmaya da hazırız” dedi

22 Ekim 2009, Perşembe 05:00
A A

KALICI ÖNLEMLER ALDIK

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, Tüpraş’ın verimliliğini artırmaya ve dağıtımını genişletmeye yönelik yatırımlara devam edeceklerini belirterek, elektrik üretimi için de yeni yatırım planladıklarını söyledi. ‘Anadolu Buluşmaları’nın 16’ncısının yapıldığı Konya’da grubun bünyesindeki bayilere seslenen Mustafa Koç, “Geniş kapsamlı bir krizden sonra hepimiz, küresel çapta bazı kalıcı önlemlerin gelmesini bekledik, ama şimdilik geçici düzeltme girişimleriyle yetinmek zorunda kaldık” dedi.

EN BÜYÜK172'İNCİ ŞİRKETİZ

Koç, grubun kriz önlemlerini şöyle anlattı: “Kriz başında aldığımız tedbirlerin olumlu sonuçlarını gözlemeye başladık ve ekonomik konjonktüre bağlı olarak yeni hedefler belirledik. Bir yandan olası tehditlere karşı önlem alırken, bir yandan fırsatları takip ederek, alternatifleri inceledik. Böylece, krize hazır olduğumuz kadar, toparlanma döneminden de en iyi şekilde yararlanabilecek altyapı çalışmalarını tamamladık. Gururla ifade ederim ki bugün dünyanın en büyük 172’nci şirketiyiz.”

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;