Koca hapsetti itfaiye kurtardı

Şanlıurfa'da kocası tarafından dövülerek eve kilitlenen Adile Ersavaş ile 2 çocuğu, 3 saat sonra itfaiye ekibi tarafından kurtarıldı. Kocasından şiddet gören ve itfaiye ekiplerince kurtarılan kadın ile çocukları devlet korumasına alındı

22 Ağustos 2014, Cuma 21:59
A A

Bir kargo şirketinde kuryelik yapan 34 yaşındaki İdris Ersavaş, tartıştığı eşi Adile Ersavaş’ı dövüp, biri 2 diğeri 4 yaşındaki 2 çocuğuyla kapıyı üzerine kilitleyerek evden ayrıldı. Dayak yiyen kadın kocasının ayrılmasının ardından evin penceresinden seslendiği komşularından yardım istedi. Komşularının haber vermesiyle olay yerine giden polis ekipleri kapının kilitli olması nedeniyle evdeki Adile Ersavaş ile çocuklarını dışarı çıkaramayınca itfaiyeden yardım istedi. Sağlık ekiplerinin de hazır bekletildiği olayda polis pencereye yaklaşarak konuştuğu kadın ve çocuklarından korkmamasını istedi. Çağrı üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, demir korkuluklarını kestiği pencereden kadın ve çocuklarını dışarı çıkarttı. Dışarı çıkarılan Adile Ersavaş ile 2 çocuğu olay yerinde hazır bekletilen ambulansa alınarak Balıklıgöl Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

Eşinin dövdüğü ve 3 saat mahsur kaldığı evden itfaiye ekipleri tarafından dışarı çıkarılan kadının şikayeti üzerine savcılık, Adile Ersavaş ile 2 çocuğunun devlet korumasına alınmasını kararlaştırdı. Bu kararın ardından kadın ve çocukları, hastanede yapılan kontrolün ardından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne ait bir yurda yerleştirildi. Polis ise şikayetin ardından eşine şiddet uygulayan İdris Ersavaş’ın bulunması için çalışma başlattı.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;