Kocaman listesini yönetime sundu

Fenerbahçe'de takım günü izinli geçirirken, teknik direktör Aykut Kocaman ve yöneticiler durum değerlendirmesi yaptılar

Salı, 30 Kasım 2010 - 09:48

Kocaman listesini yönetime sundu

Görüşmede takımda kalması gerekenler ve gitmesi gerekenler üzerinde durulurken, katkı sağlayacak yeni isimler de masaya yatırıldı. Kocaman’ın sunduğu rapor doğrultusunda bütçeye uygun isimlerden 1-2 tanesi kadroya kazandırılmaya çalışılacak.

LİSTEDE YİNE AFRİKALI OYUNCULAR VAR

Öncelikle takım içindeki durum gözden geçirilirken, Kazım ve Bilica’nın elde tutulmayacağı belirtildi. Aykut Kocaman, Belediyespor maçında performansından memnun kaldığı Cristian’ın takımda kalmasını istediği, buna rağmen çok daha güçlü bir ön libero alınmasını istediği öğrenilirken, Sissoko, N’Zogbia, Makoun, N’Diaye ve Ciani gibi isimlerin Kocaman’ın listesinde yer aldığı öğrenildi.

Kocaman’ın bu isimler arasında Bordeaux’da forma giyen Ciani’yi ilk tercih olarak istediği ifade edildi. Bu arada edinilen bilgilere göre yerli oyunculardan ise Murat Ceylan ismi üzerinde duruluyor.

Gaziantepspor’un başarılı ismi Murat Ceylan’ın Emre Belözoğlu tipinde bir orta saha oyuncusu olduğu ve savaşçı özelliğiyle Aykut Hoca’nın dikkatini çektiği kaydedildi.

Hiddink’in son kadroya seçtiği genç stoperlerden Serdar Kesimal ve Ersan Adem Gülüm de Fenerbahçe teknik heyetinin yakın takibinde.

SOL KANADA OYUNCU İSTİYOR

Alt yapı eğitimini Almanya’da alan 21 yaşındaki Serdar ve 23 yaşındaki Ersan için nabız yoklandığı ve şartların uyması halinde ya Kayserisporlu Serdar’ın ya da Beşiktaş’ta kiralık oynayan Ersan’ın transferi sonuçlandırılmaya çalışılacak. Sol kanat ise Aykut Kocaman’ın en büyük sıkıntılarından biri.

Geçen sezon önce Roberto Carlos ve daha sonra Vederson ile Santos’un yeterli olamadığı bölgede Caner takviyesi de de istenileni veremedi. İstenilen performansa bir türlü çıkamayan bu oyunculardan Caner de Santos da Stoch ile uyumlu değil.

Aynı zamanda savunma zaafları da yaşanırken, Santos’un yedek kaldığı için huzursuz olduğu ve Sambacı’nın önümüzdeki günlerde Sarı-lacivertli yöneticilerle görüşüp bir İspanyol kulübüne gitmek istediğini açıklayacağı bildirildi. Brezilya milli takımı ile vitrine çıkan Andre Santos için İspanyol Cadena Sar radyosu da ’Andre Santos Barcelona yolunda’ iddiasında bulunmuştu.