Kocamı nasıl yakaladım? (3)

Aşk doktoru Mehmet Coşkundeniz, aldatılan kadınların öykülerini kaleme aldı. Hepsi yaşanmış gerçek öyküler...

Perşembe, 15 Nisan 2010 - 08:00

Kocamı nasıl yakaladım? (3)

Kocamın beni en yakın arkadaşımla aldattığını sürpriz yapmak üzere işyerine gittiğimde tesadüfen öğrendim. Bana her gece çalıştığını söyleyen kocam, işyerinde değil, sevgilisinin koynundaydı. Ben bu olayı ortaya çıkardıktan sonra çok acı çektim. Ancak o kadın öyle bir olay yaşadı ki, tüm bunların bedelini çok ağır bir şekilde ödedi...

36 yaşındayım ve 11 yıllık evliyim. Evliliğimin ilk 3 yılı yokluklar ve zorluklar içinde geçti. Dördüncü yılımızda maddi durumumuzu biraz düzeltmiştik. Ama bu kez eşimle aramızdaki iletişim kopma noktasına gelmişti. Eşim işten geldiğinde televizyon karşısına geçiyor, bütün akşamını öyle geçiriyordu. Sohbet etme gibi bir huyu yoktu. Buna rağmen delice aşıktım eşime.

Tam o günlerde kardeşim geldi ve bir süre bizimle kaldı. Onun gelmesiyle hayatımın en güzel günlerini de yaşamaya başladım. Çünkü karşımda sohbet edebileceğim biri vardı artık. Kardeşimle her şeyi konuşabiliyorduk. Aynı günlerde eşimin çalışma saatleri uzamaya başladı. İşten eve sürekli geç geliyordu. Gece yarısı girdiği evden, sabah saat 07.00’de çıkıyordu.

Çok çalıştığı için eşime üzülüyordum, kıyamıyordum. Mümkün olduğunca güleryüzlü, anlayışlı davranıyordum. Kardeşim de yanımızda olduğu için eşimin benimle fazla ilgilenmemesini önemsemiyordum. Bir gün arkadaşlarımızdan biri telefon edip bizi yemeğe beklediğini söyledi. Ben de Ahmet’i arayıp bu daveti ilettim. Şehirde bir yerde buluşup öyle gitmeye karar verdik.

Ben hazırlandım ve çıkarken Ahmet’i aradım. Buluşacağımız yere vardığımızda Ahmet henüz yoktu. Yeniden telefon ettim ama cep telefonu sürekli meşguldü. Tam 1 saat bekledim Ahmet’i. Bu arada hava karardı. Buluşacağımız yer pek tekin değildi. Etrafımda aç kurtlar gibi erkekler dolaşıyordu. Kendimi çok kötü hissediyordum ve korkuyordum. Sonunda geldi Ahmet.

Sinirlerim çok bozuktu, “Kiminle konuşuyordun 1 saattir?” diye sordum. İşyerindeki müdürle konuştuğunu, işle ilgili bir problem olduğunu söyledi, meseleyi büyütmedim.

SÜRPRİZ YAPMAK İSTEMİŞTİMAhmet ertesi akşam da işten geç geleceğini söyledi. O güne kadar eşimin iş yerine hiç gitmemiştim. Ancak o akşam kardeşimle birlikte Ahmet’in işyerine gittik. Saat 22.00 civarıydı. Kapıdaki görevliye Ahmet’in eşi olduğumu, onu görmeye geldiğimi söyledim. Görevli şaşırdı, “Yenge Ahmet Abi, saat 18.00’de herkesle birlikte çıktı” dedi. Başımdan aşağı kaynar sular dökülmüştü.

Görevliye bir şey belli etmemek için “Ben evden gelmiyorum. Belki o da eve gitmiştir” diyerek konuyu geçiştirdim. Biz kardeşimle eve döndük. Ağzımızı bıçak açmıyordu. İkimiz de bu konuyu konuşmaya korkuyorduk. Aradan 2 saat geçtikten sonra Ahmet geldi, “Neredeydin?” diye sorunca klasik olarak “İşyerindeydim” cevabını verdi. Hiç bozuntuya vermedim. Ama olay ortadaydı. Eşim beni kandırıyordu.

O güne kadar aldatılma ihtimali hiç aklıma gelmemişti. Gün içinde eşimi aradığımda çoğunlukla telefonu meşgul oluyordu. Ben de telefonun meşgul çaldığı saatleri bir kenara not ediyordum. Ahmet eve geldiğinde gizlice cep telefonunu karıştırıyor ve meşgul çaldığı saatlerde kimle konuştuğunu bulmaya çalışıyordum. Ama Ahmet uyanıktı. O saatlerde hiçbir arama görünmüyordu telefonunda. Çünkü Ahmet, eve gelmeden önce tüm aramaları siliyordu. Başka bir yöntem bulmalıydım.

Bu arada kardeşim de bana yardım ediyordu. Eşimin telefon faturaları iş yerine geliyordu. Bir gün eşimin nüfus cüzdanı evdeyken kardeşim, GSM şirketini arayıp fatura adresini değiştirmek istediğini söyledi. Nüfus cüzdanı bizde olduğu için verdiğimiz bilgilerle görevliyi kandırdık ve fatura edresini değiştirmeyi başardık.

FATURADAKİ NUMARALARİlk faturanın gelmesini heyecanla bekliyordum. Ayrıntılı dökümden eşimin kimle bu kadar uzun saatler konuştuğunu ortaya çıkarabilecektim artık. Nihayet fatura geldi. Eşimin en sık aradığı numarayı görünce beynimden vurulmuşa döndüm. Çünkü o numarayı tanıyordum. Numara, eşimin ilgisizliğinden yakındığım, hatta bana akıl veren arkadaşıma aitti...

Yıkıldım, bana bunu nasıl yaparlardı? Eşimin iş dolayısıyla şehir dışına çıktığı bir gün işyerine gittim. Eşi olduğum için odasına girmeme izin verdiler. Görevlilere “Ahmet çekmecede bir şey unutmuş onu alıp çıkacağım” dedim. Bana inandılar. Ahmet’in odasına geçer geçmez ilk iş bilgisayarını açmak oldu. Bilgisayardaki kayıtlar her şeyi gösteriyordu. Eşim kendine yeni bir e-mail adresi almıştı.

Birbirlerine aşk dolu mailler yazmışlardı. Çıldırmak üzereydim. Eve gelince arkadaşıma bir mail attım. Her şeyi bildiğimi yazdım. Kocamı bırakması gerektiğini, bırakmazsa ailesine gidip olanları anlatacağımı, onu işyerinde rezil edeceğimi söyledim.

Dilek’in cevabı fazla gecikmedi. O da beni tehdit ediyordu. “Sana iftira atarım. Evine erkek alıyor diye söylenti çıkarırım. Bunu temizleyemezsin, adın çıkar, sen pişman olursun” diyordu. Ama benim bu mücadeleden vazgeçmeye niyetim yoktu.

ÖYLE BİR KAZA Kİ...

Ertesi gün Dilek’in evine gittim. Niyetim her şeyi ailesine anlatmak ve böylece kocamı kurtarmaktı. Babasına olayları anlatınca adam çıldırdı. Eline bir bıçak alıp beni kovalamaya kalktı. Elinden zor kurtuldum. Kendime olan saygımı kaybetmiştim. Yemiyor, içmiyor, arkadaşlarımla görüşmüyordum.

Oğlumla bile doğru dürüst ilgilenmiyordum. Bir çözüm arıyordum ama bulamıyordum. Aradığım çözüm kendiliğinden oluştu aslında. Böyle olmasını istemezdim ama etme-bulma dünyası işte. O kadın bir gece kocamla yattıkları otelden çıkıp evine giderken kaza geçirdi. Bir kamyon, onun içinde olduğu taksiyi biçti. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Bir süre sonra hastaneden çıktı ama artık belden aşağısı tutmuyor.

Yani kocamın isteklerini karşılayacak durumda değil. Zaten o kazadan sonra da eşim onunla hiç görüşmedi. Arada birkaç kez telefonlaştıklarını biliyorum o kadar. Eşim bu aralar yine erkenden eve geliyor, benimle ve çocuğumuzla ilgileniyor. Ama benim içimdeki şüphe hiç geçmedi. Eşimin bir gün beni yeniden aldatacağından endişeliyim. Bunun olmaması için her gece dua ediyorum. Umarım artık kimse bizim mutluluğumuzu bozmaya yeltenmez..

Önceki yazılar...

Cep telefonunu benden saklıyordu...

Arkadaşına anlatırken yakaladım

 

3