Kocasını böyle öldürmeye çalıştı

Kırıkkale'de 50 yaşındaki Aynur G., sevgilisi 41 yaşındaki Ramazan D. ile birlikte, kocası Saim G.'yi, evde birasına fare zehri atarak öldürmek istedi

26 Mart 2011, Cumartesi 11:44
A A

Merkez Gündüoğdu Mahallesi’nde oturan 2 çocuk annesi Aynur G., kocasının arkadaşı olan, kendisi gibi evli ve 2 çocuk babası Ramazan D. ile yasak ilişki yaşıyordu.

Kadının kocası Saim G.’nin durumdan şüphelenmeye başladığını anlayan iki sevgili onu öldürmek için plan yaptı. Aynur G., kocasıyla evde bira içerken, sevgilisini de çağırdı.

Burada iki sevgili, Saim G.’nin içtiği biranın içine fare zehri kattı. Bu arada, kadının fare zehri aldığı işyeri sahibi de durumdan şüphelenerek olayı polise bildirdi.

İhbar üzerine eve giden polis ekipleri, Aynur G. ve Ramazan D.’yi alkol alırken, Saim G.’yi de salon ortasında baygın halde buldu. Saim G., olay yerine çağrılan ambulans ile Yüksek İhtisas Hastanesi’ne kaldırılırken, sevgililer ise gözaltına alındı.

Emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilen ve suçlarını itiraf eden şüpheliler çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Hastaneye kaldırılan ve midesi yıkanan Saim G.’nin durumunun iyi olduğu belirtildi.

Erhan GÖĞEM/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;