Kocasını kızgın yağ dökerek yaktı

Eşi tarafından kıskançlık nedeniyle üzerine kızgın yağ dökülen imam, negatif ayrımcılığa uğradığını iddia etti

a
a
Salı, 13 Mart 2012 - 09:35


Kocasını kızgın yağ dökerek yaktı

Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı Karabahçe köyünde imamlık yapan 2 çocuk babası İsmail Öcel (38), 25 Temmuz 2011’de, iddiaya göre “İkinci eş getirip, evleneceğim” diye espri yaptı.

Köyde de imamın, teyzesinin kızı ile duygusal ilişki yaşadığı dedikodusu yayılınca Nesrin Öcel (34), önceden tencerede ısıttığı kızgın yağı kocasının sırtına doğru fırlattı.

Öcel, acıyla dışarı fırlayan eşinin üzerine ayrıca sıcak su da döktü. Diyarbakır ve Adana’daki hastanelerde 35 gün yoğun bakımda kalan imam İsmail Öcel hayati tehlikeyi atlattı. Ancak yanık sonucu vücudunda oluşan yaralar hayatını altüst etti.

Eşinin kıskançlık ve cahilliğinin kurbanı olduğunu söyleyen İsmail Öcel, kendisine şiddet uygulayan eşinin mahkeme kararıyla koruma altına alınmasına tepki gösterdi.

"BANA KARŞI SESSİZ KALDILAR"

Öcel, “Kadına şiddet uygulanıyor diye kıyameti koparanlar benim mağduriyetime sessiz kaldılar. Aynı biçimde ben eşimi yakmış olsaydım toplumda linçedilirdim.

Dinimiz kadın-erkek ayrımı gözetmemesine rağmen erkek olduğum için negatif ayrımcılığa maruz kaldım. Toplumun erkeğe karşı yapılan şiddete kar ı ‘Dur’ demezamanı geldi.

İstanbul veya Ankara’da tedavi olmam gerekiyor, ancak hiç bir yerden destek göremedim. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Şahin’in bana da sahip çıkmasını istiyorum” dedi.