Kokmasın diye cesedi tuzlamışlar

Bursa'da, sırtından bıçaklandıktan sonra etrafına araba lastiği dizilip benzin dökülüp yakılarak öldürülen Kılıç Kaygusuz'un yasak aşk nedeniyle öldürüldüğü belirlendi

29 Nisan 2011, Cuma 13:32
A A

Merkez Yıldırım İlçesi Millet Mahallesi Armut bahçesinde piknik yapan vatandaşlar, 10 gün önce yakılmış bir ceset görünce, durumu polise bildirdiler. Olay yerinde inceleme yapan ekipler ölen kişinin inşaat ustası Kılıç Kaygusuz olduğunu belirledi.

Cinayet Bürosu dedektifleri yaptıkları araştırmada Kılıç Kaygusuz’un ailece görüştüğü ve uzaktan akrabası olan 39 yaşındaki 3 çocuk annesi Vildan K. ile gönül ilişkisi olduğunu tespit ettiler.

POLİSE 'KATİLİ YAKALAYIN' DEDİ

Olay günü kendisiyle görüşen polislerin sorularına "Katili bir an önce yakalayın kimse cezasız kalmamalı" diyerek gözyaşları döken Vildan K. takip altına alındı.

Kılıç Kaygusuz’un telefon kayıtlarını inceleyen Cinayet Bürosu dedektifleri, onun kendi adına olan bir başka hattın daha bulunduğunu ve bu hattın ise Vildan K. tarafından kullanıldığını belirlediler.

BANYODA KAN İZİ BULUNDU

Cumhuriyet Savcılığı’ndan alınan arama kararı doğrultusunda Vildan K.’ya ait evde yapılan incelemede banyoda fayanslar arasında kan izleri tespit edildi.

Olay yeri inceleme ekipleri tarafından Kılıç Kaygusuz’un gömleğinden alınan DNA örnekleriyle kan örnekleri karşılaştırılınca olay ortaya çıktı.

Gözaltına alınan Vildan K., "Kılıç ile gönül ilişkimiz vardı birkaç kez birlikte olduk. Olay günü tekstil firmasında çalışan eşim C. iş seyahati için Kayseri’ye gitti. Kılıç bana mesaj çekerek ’sana geliyorum’ dedi.

"SIRTINDAN BIÇAKLAYIP, BANYOYA SÜRÜKLEDİM"

Ben de aynı binada akrabalarım oturduğu için gelmemesini söyledim. Telefonla arayarak 'ben geleceğim’ diye ısrar etti. Gece 02.00 gibi eve geldi. Gelmemesini söylediğim halde geldiği için tartıştık.

Bana vurunca ben de mutfaktan aldığım bıçak ile sırtından bıçaklayıp banyoya sürükledim. Gürültüye uyanan oğlum M. ne olduğunu sorunca 'bana tecavüz etmek istedi. Ben de bıçakladım' dedim.

"KOKMASIN DİYE TUZLAYIP BANYOYA KOYDUK"

Kokmasın diye tuzladıktan sonra bir halıya sarıp cesedi banyoya koyup kapıyı kilitledik. Ertesi gün oğlum M. ile işten gelen oğlum O.’ya durumu anlattık. Onlar da arkadaşları A.T. ile birlikte eve gelip cesede baktılar.

Daha sonra cesedi alıp bir arabaya koyup götürdüler, İki gün sonra iş seyahatinden gelen eşim Cengiz’e durumu anlattık ve olayı kapattık" dedi.

Vildan K.’nın verdiği ifade doğrultusunda eşi C.K. (44), oğulları M.K. (17), oğlunun kuzeni O.K. (16) ve arkadaşları A.T. (19) gözaltına alındılar.

Polis zanlıların cesedi atmadan önce bölgede keşif yaptıkları ve olay yerine yakın bir akaryakıt istasyonundan benzin alırken güvenlik kameraları ve Mobese tarafından kaydedildiğini belirledi. Sorgulamaları tamamlanan zanlılar cinayet suçlamasıyla Cumhuriyet Savcılığı’na sevk edildiler.

Hüseyin TÜCCAR/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;