'Komşu'da Türk dizi rekoru

Çarşamba, 23 Haziran 2010 - 09:39

'Komşu'da Türk dizi rekoru

Yunanistan’da Antenna TV’den prime time’da yayınlanan “Binbir Gece” fanatik izleyici kitlesi ile Dünya Kupası’na karşı tek başına büyük mücadele veriyor. Başarıyla dışa açılan Türk dizi sektörünü Yunanistan’da temsil eden “Binbir Gece” en büyük kanallardan Antenna TV’de yaz boyunca, prime time’da 21.00-23.00 arası her gün yayınlanıyor ve özellikle Dünya Kupası izlemeyen kadın izleyicileri hedefliyor.

“Binbir Gece” Antenna TV’de Haziran başında gösterime başladı ve ilk andan yüzde 20 izlenme oranı tutturdu. 11 Haziran’da Dünya Kupası maçlarının Yunan devlet kanalı NET’te naklen yayını başlamasına rağmen “Binbir Gece” izleyici kaybetmeyen ve aynı yüzde 20’lik izlenme oranını sürdüren tek program olarak rekor kırdı.

SELANİK'TE REKOR

Konu hakkında Antenna TV yetkilileri Milliyet’e “Reyting oranları çok yüksek, bu diziyi programımıza katmış olmaktan çok mutluyuz, dizinin sevilmesi çok normal çünkü, çok iyi bir yapım” şeklinde konuştular. “Binbir Gece” geçen sezon yerel Selanik kanalı Makedonya TV kanalında gösterime girmiş ve reyting rekorları kırmıştı. Makedonya TV’de her gün yüzde 25 tutturan “Binbir Gece” finalinde yüzde 30’un üzerine çıkarak rekor kırmıştı.