Komşuyu dudaktan öpmeye 8 yıl

Apartman komşusu 41 yaşındaki N.Z .'yi merdivenlerde dudağından öpen 53 yaşındaki 5 çocuk babası N. T. 8 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı

Komşuyu dudaktan öpmeye 8 yıl

Olay 7 Haziran 2008 günü saat 14.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre N.Z., sofra bezini binanın dışında silkeledikten sonra apartmanın giriş katından yukarı doğru çıkmaya başladı.

DUVARA YASLAYIP ÖPTÜ

Bu sıradan aynı apartmanın 4’üncü katında oturan N.T., merdivenlerden hızlı bir şekilde inerken karşılaştığı komşusu N.Z.’i duvara doğru yaslayıp iki eliyle yanaklarını kavrayıp dudağından öperek gitti.

Yaşanan bu olay sonrası N.Z, kendisini öpen komşusu N.T’ye, ’İt, köpek ve kavat’ diye bağırdı. N.T., N.Z.’ye dönerek eliyle sus işareti yaptı ve yoluna devam etti.

"EVİNİN BALKONUNA BİR ERKEK ÇIKTI"

3’ncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından tutuksuz yargılanan N.T., ifadesinde, "Merdivenlerden inerken kolum, N.Z.’nin koluna değdi. Bunun üzerine N. bana hakaretlerde bulundu. Bu hakaretleri bertaraf etmek için bana iftirada bulundu.

Kendisinden şikayetçiyim. Kendisi iftiraya alışık bir kişi. 4-5 yıl kadar önce evinin balkonuna bir erkeğin çıktığını belirterek apartmanı ayağa kaldırmıştı. Bu olayda tespit edilemedi. Bir dilenci kadını hırsızlıkla suçladığına da şahit olmuştum" dedi.

Olay günü evin bahçesinden apartmanın içerisine girdiğinde, yukarıdan inen komşusu N.T.’ye duvara dayanarak yol verdiğini belirten N. Z., komşununun iki yanağından tutarak dudaklarından öptüğünü söyledi.

3’ncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından ’Beden ve ruh sağlığını bozacak şekilde cinsel saldırı’ suçundan tutuksuz yargılanan N.T, mahkeme heyeti tarafından suçlu bulanarak 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Mahkeme sanığın iyi halini gözönünde bulundurularak cezasını 8 yıl 4 aya indirdi. N.T’nin avukatı Naci Turan karara Yargıtay’da itiraz etti.

Hümeyra PARDELİ/ERZURUM (DHA)