Kongrede PKK'ya pet şişe!

DTP'nin 3. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde salondaki kürsüye Türk bayrağı asıldı

05 Ekim 2009, Pazartesi 05:00
A A

TÜRK BAYRAĞI ASILDI

Ankara’daki Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu’nda yapılan DTP Kongresi’nde İstiklal Marşı okunmadı. “Eşitlik ve Özgürlük için Demokratik Çözüm” sloganıyla yapılan kongrenin gerçekleştirildiği salonda kürsünün arkasına Türk bayrağı asıldı.

Kongrede, “Kürt mücadelesinde yaşamını yitirenler için” saygı duruşunda bulunuldu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şükrü Ayalan, salonu terketti.

YUMRUKLAŞMA YAŞANDI

Kısa süre sonra yüzleri kapalı bazı kişiler, delegelerin bulunduğu bölümde terörist başı Öcalan’ın posterleriyle gösteri yaptı. Aynı kişiler DTP Genel Başkanı Ahmet Türk salondakileri selamlarken sahneye çıkıp Apo posteri açtı.

Sahneden indirilen bu kişiler DTP Eş Başkanı Emine Ayna konuşurken de gösteri yapmak istedi. Görevliler buna izin vermeyince tartışma yumruklaşmaya kadar vardı.

KÜRSÜ İŞGALİ
Grup daha sonra ‘insiyatif bizde’ diyerek kürsüyü işgal etmek istedi. Ancak kürsüye çıkartılmadı. Bu sırada bazı izleyicilerin grubun üzerine pet şişe atarak protesto ettiği gözlendi.

Kürsünün arkasında yer alan Türk bayrağının yanına Öcalan posteri asmak isteyen gençler de engellendi. Bu sırada olayı görüntülemeye çalışan Radikal muhabiri Behzat Miser yumruk ve tekmeye maruz kaldı.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;