Konut satışlarının artmasına patronlar ne diyor?

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Ağustos’un konut satış istatistiklerini açıkladı. Türkiye’de konut satışları 2017 Ağustos’ta bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4.7 oranında artarak 120 bin 198 oldu. Konut satışlarında, İstanbul 18 bin 696 konut satışı ve yüzde 15,6 ile en yüksek paya sahip oldu. Yabancılara yapılan konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 11.4 artarak bin 684 oldu. Satış rakamlarını inşaat patronları yorumladı…
 

27 Eylül 2017, Çarşamba 10:07
A A

Ilgın İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Bucak:

Satışlar, yılın ilk ayından itibaren istikrarlı bir şekilde yükseliyor. Özellikle Eylül- Ekim aylarında daha da artarak zirve yapacağına inanıyoruz. Bu dönemde konut yatırımcıları tarafından düzenlenen kampanya ve verilecek desteklerle artan taleplerin, 2018 yılı ocak ayını da içerisine alacak şekilde yoğunluk kazanmasını bekliyoruz. Gayrimenkul ve inşaat sektörünün sergilediği başarılı büyüme performansı, biz yatırımcıların geleceğe olan güvenini artırıyor.
 

 ATMACA GAYRİMENKUL BAŞKANI ADEM ATMACA:

Sektörde yıl başından beri süre gelen satış rakamları sektörün her zaman olduğu gibi güvenilir bir liman olduğunu bize bir kez daha gösteriyor. Açıklanan Ağustos rakamları da yükselişin istikrarlı olacağını işaret ediyor. Bu trendin kampanya ve etkinliklerle geçmesi beklenen eylül, ekim aylarında zirveye doğru ilerleyerek yıl sonuna kadar devam edeceğini bekliyoruz. Sektör olarak 2018’e şimdiden hızlı bir giriş yapacağımızı söyleyebiliriz.


(Adem Atmaca)

ÖZYURTLAR HOLDİNG BAŞKANI TAMER ÖZYURT

Ağustos’ta konut satışlarının yükselmiş olması, sektördeki canlılığın devam ettiğinin göstergesi. Birbirini izleyen aylarda gelen artış rakamları bizlere moral vermeye devam ediyor. Bu artış trendinin önümüzdeki aylarda da devam edeceğini, 2017’nin sektör açısından başarıyla tamamlanacağını söyleyebiliriz. Konutun güvenli bir yatırım aracı olmasının yanında, devletin sektöre verdiği desteğin de bu sonuçların ortayla çıkmasındaki etkisi çok büyük.


(Tamer Özyurt)

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;