Konvoya hain pusu: 5 yaralı

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde askeri sevkiyatı yapan konvoya bir grup terörist tarafından düzenlenen silahlı saldırıda 5 asker yaralandı.

Konvoya hain pusu: 5 yaralı

Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'ndan Şemdinli İlçesi'nde sınır birlikliklerine asker sevkiyatı yapan askeri konvoya, saat 00.45 sıralarında Yüksekova çıkışındaki kırsal alanda silahlı saldırı düzenlendi. Pusu kuran teröristlerin uzun namlulu silahlarla açtığı ilk ateş sonucu konvoydaki araçlarda bulunan 5 asker yaralandı.

Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle çatışma çıktı. Çatışmanın yoğun olduğu bölgeye çok sayıda panzeri ve ambulans sevkedildi. Yaralı askerler ambulanslarla  Yüksekova Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Askerler burada yapılan müdahalenin ardından helikopterle Hakkari Asker Hastanesi'ne sevk edildi. Durumu ağır olan askerin ise askeri helikopterle Van´a sevkedildiği belirtildi. Çıkan çatışmanın ardından operasyon başlatıldı.

Hakkari Vali Vekili Davut Sinanoğlu, askeri konvoyun Yüksekova İlçesi'nde çıkışı sırasında   bir grup tarafından silahlı saldırıya uğradığını belirterek, açılan ateş sonucu 5 askerin yaralandığını söyledi. Silahlı saldırı ardından bölgede çatışmanın halen sürdüğü belirtildi.

Askeri konvoya yönelik roketli saldırının ardından çok sayıda tank ve zırhlı araç Şehir Merkezi'nden geçerek saldırının gerçekleştiği bölgeye hareket etti. Operasyon hava destekli olarak devam ediyor.

YÜKSEKOVA / (Hakkari), (DHA)