Konya polisinden 'limon' operasyonu

Çökertilen fuhuş şebekesinde kadınlar 'taze yerli limon', 'ithal limon' ve 'sarı limon' olarak tanıtılıyordu

Konya polisinden 'limon' operasyonu

Konya polisi tarafından iki ilçe ile dört il de gerçekleştirilen fuhuş operasyonunda gözaltına alınan şebeke üyelerinin, evlenme vaadiyle ağlarına düşürdükleri kadınları dayak ve uyuşturucu ile zorla fuhuşa sürüklediği iddia edildi. Şebekenin, 15 yaşındaki bir kızı da yine evlenme vaadiyle kandırıp, aynı yöntemle fuhuşa zorladığı öne sürüldü. 

Şebekenin pazarladığı kadınlarıda müşterilerine, Türk kadınları için 'taze yerli limon', yabancı uyruklulara 'ithal limon', sarışın olanlara da 'sarı limon' olarak tanıttığı belirtildi. Adliyeye dün sevk edilen 23 şüpheliden  biri kadın 7 kişi tutuklandı. Diğer şüphelilerin adliyedeki sorgusu bugün de devam ediyor.

30 GÖZALTI

Konya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Ahlak Büro Amirliği  ekibi ile Akşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü, 15 Kasım Pazar günü, Akşehir merkezli olarak operasyon düzenledi. Eş zamanlı olarak Akşehir ve Ilgın ilçesi ile Mersin, Adana, İzmir ve Kocaeli'nde düzenlenen operasyonda 5'i kadın 30 kişi gözaltında alındı. Operasyonda şebekeye ait 8 otomobil ile 30 bin TL'ye de el konuldu.

Şebekenin, evlenme vaadiyle ağlarına düşürdükleri kadınları dayak ve uyuşturucu ile zorla fuhuşa sürüklediği iddia edildi. Azerbaycan ve Gürcistan uyruklu 4 kadınıda yine evlenme vaadiyle Türkiye'ye getirdiği ve burada pasaportlarına el koyduktan sonra uyuşturucuya alıştırarak ve döverek zorla fuhuşa zorladığı öğrenildi. Ayrıca şebekenin, 15 yaşınadaki N.Y.'yi de evlenme vaadiyle kandırdıktan sonra aynı yöntemle erkeklere pazarladığı, ardından da geneleve satmaya çalıştığı belirlendi. N.Y.'nin hastane de yapılan sağlık kontrolünde de vücudunda çok sayıda morluklara raslandığı ve ters ilişkiye zorlandığı tespit edildi. Genç kızın yakalandığında da üzerinde  580 gram esrar çıktı.  

7'Sİ SERBEST BIRAKILDI

Şebekenin pazarladığı kadınlarıda müşterilerine, Türk kadınları için 'taze yerli limon', yabancı uyruklulara 'ithal limon', sarışın olanlara da 'sarı limon' olarak tanıttığı belirtildi. Bikinili sarışın kadın resimlerinin bulunduğu kartvizitlerle de müşterilerinin kendilerine ulaşmasını sağladığı öğrenildi. 

38 yaşındaki L.A.'nın, 35 yaşındaki karısı A.A. ile birlikte şebekenin liderliğini sürdürdüğü ve eşinin yaklaşık bir ay önce eroin komasına girmesi sonucu hayatını kaybettiği bildirildi.

Gözaltına alınan 30 şüpheliden, 7'si  polise verdiği ilk ifadenin ardından serbest bırakıldı. Sorguları tamamlanan ve dün adliye sevk edilen şebeke lideri L.A ile birlikte birisi kadın toplam 7 kişi dün çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı. 17 şüpheli de bugün adliyeye sevk edildi.

DHA