Konyalı kayıp çocuklar Mersin'de bulundu

Konyalı kayıp çocuklar Mersin'de bulundu

10 Ekim 2009, Cumartesi 15:32
A A

Konya'nın Kulu İlçesi'nde okula gitmek üzere ayrıldıkları evlerine dönmeyen 3 çocuk, Mersin'de bulundu. Otogarda Ankara'ya bilet almak isteyince görevlilerin şüphelenip polise haber vermesiyle bulunan çocuklar Çocuk Şubesi'ne götürüldü.

Dün sabah evlerinden "Okula gidiyoruz" diye ayrılan 13 yaşındaki Tahir Akyüz, kardeşi 11 yaşındaki Davut Akyüz ve arkadaşları 11 yaşındaki İhsan Özer, eve dönmedi. Aileleri, yaptıkları aramaya rağmen çocukları bulamayınca polise haber verdi. Bu sırada, dün öğleden sonra Mersin Otogarı'nda Ankara'ya gitmek üzere bilet almak isteyen 3 çocuğun durumundan şüphelenen otogar görevlileri, durumu Otogar Polis Noktası'ndaki polislere bildirdi. Polis çocukları alıp, Çocuk Şubesi'nde görevli meslektaşlarına teslim etti. Yapılan araştırmada 3 çocuğun, Kulu'da kayıp olarak aranan Akyüz kardeşlerle arkadaşları İhsan Özer olduğu saptandı.

Ceplerinden bir miktar para, sigara ve bir cep telefonu çıkan çocuklardan Tahir Akyüz, aslen Mersinli olduklarını ve kente bir cenazeye katılmak üzere geldiklerini, buradan da Ankara'ya gideceklerini söyledi.

Çocukların, Çocuk Şube Müdürlüğü'nce yapılacak detaylı soruşturmanın ardından ailelerine teslim edilecekleri belirtildi.

DHA

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;