Köpeğe tecavüze 3 yıl istemi

İzmir'de, avukat Senem Avcı'ya ait 'Masum' adlı kangal cinsi köpeği üç gün alıkoyarak tecavüz eden M.A. hakkında 3 yıl hapis istendi

Köpeğe tecavüze 3 yıl istemi

Avukat Senem Avcı'nın olayın ardından İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurması üzerine dosyayı inceleyen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Atilla Erdem, hazırladığı iddianamede M.A.'nın, Masum adlı kangal cinsi köpeği gece bağlı bulunduğu bahçeden kaçırarak üç gün boyunca metruk bir binada tecavüz ettiğini, Masum'un bu olayın ardından karnındaki yavrularını kaybettiğini, bir kısım iç organlarını da kaybettiğini söyledi.

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Atilla Erdem, M.A.'nın işlediği suçtan dolayı TCK uyarınca ‘Konut dokunulmazlığını bozma, mala zarar ve hırsızlık’ suçlarından yargılanarak 4 ay ile 3 yıl arasında hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi.

Hayvan Hakları Yasası uyarınca köpeğe tecavüz etmenin idari para cezası olduğunu ve 300 TL para cezası verildiğini söyleyen Masum'un sahibi Avukat Senem Avcı, “M.A.'nın tedavi edilmesini istiyorum. Bu kişinin ciddi bir tedaviye ihtiyacı var.

Cumhuriyet Savcısı, Masum'u bizim malımız olarak saydığı için hırsızlık suçundan cezalandırılmasını istedi. Bu kişi en azından hapis cezası alacak” diye konuştu.

İzmir'in Güzelbahçe İlçesi'nde yaklaşık 1.5 ay önce meydana gelen olayda köpeği Masum'u kaybeden Avukat Senem Avcı köpeğini terkedilmiş bir binada bulmuş, üç gün boyunca M.A. tarafından tecavüzüne uğradığı iddia edilen Masum adlı kangal cinsi köpeğin karnında bulunan üç yavrusu ölmüş ardından diğer altı yavrusu da ameliyatla alınmıştı.

Turan GÜLTEKİN/İZMİR (DHA)