Kopyaladığı kredi kartı başına 100 lira almış

Muğla’nın Bodrum ilçesinde çalıştığı restorana gelen müşterilerin kredi kartı bilgilerini kopyalayan garson gözaltına alındı

06 Temmuz 2017, Perşembe 22:00
A A
Bodrum ilçesinde banka müşterilerinin kredi kartı  bilgilerini post cihazlarına yerleştirdikleri "kart kopyalama düzeneğiyle"  kopyaladığı iddia edilen garson ve ona yardım ettiği öne sürülen arkadaşı  gözaltına alındı.          

Muğla Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü  ekipleri, Bodrum’daki bir restoranda garson olarak çalışan Ö.E’nin, müşterilerin  kredi kartlarını kopyaladığı, post makinesine girilirken gördüğü şifreleri ise  telefonuna kaydettiği belirledi.
   

ÇANTASINDAN KART KOPYALAMA CİHAZI ÇIKTI

     
Zanlının Gümbet Mahallesi’ndeki kaldığı otel odasında yapılan aramada,  sırt çantasında 2 "Magnetic Stripe Reader" adı verilen kart kopyalama cihazı, cihazlara ait veri aktarım kabloları ele geçirildi.

Kart kopyalama cihazları  üzerinde yapılan incelemede ise başkalarına ait 18 banka kartından 40 kopyalama  işleminin yapıldığı, kart şifrelerinin ise zanlının cep telefonuna kaydedildiği  belirlendi. Polis ekipleri Ö.E. ile ona yardım ettiği ileri sürülen arkadaşı  R.G’yi gözaltına aldı. Ö.E’nin, ifadesinde, kopyaladığı kredi kartı başına tanımadığını ve  sadece telefonla görüştüğünü iddia ettiği kişiden 100 lira aldığını söylediği  belirtildi.          

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;