Korkudan kulübesinden çıkamıyor

İzmit'in Erenler Mahallesi'nde 28 yaşındaki Elif Şişman, evinde bıçaklanarak ve boğazı kesilerek öldürülürken, köpeği korkudan kulübesinden çıkamıyor

Korkudan kulübesinden çıkamıyor

Erenler Mahallesi Cedit Konutları E3 Blok’daki dairede meydana gelen olayda, iddiaya göre saat 21.30 sıralarında eve gelen Olcay Salcan, aynı evde birlikte yaşadığı Elif Şişman’ın kanlar içinde yerde yatan cesediyle karşılaşınca polise haber verdi.

Olay yerine gelen ekipler, duvarlarda da bıçak ve kan izleri bulunan odada Elif’in birçok kez bıçaklanarak ve boğazı kesilerek öldürülmüş cansız bedeniyle karşılaştı.

HAVLAYARAK HABER VERMEYE ÇALIŞMIŞ

Apartman komşuları Elif’i gün boyu görmediklerini, ancak evde beslediği köpeğin sürekli havlama sesini duyduklarını söyledi. İlk belirlemelerde evin kapısında herhangi bir zorlama olmadığının anlaşılması, katile Elif’in kapıyı kendisinin açmış olabileceği ihtimalini kuvvetlendirdi.

Olay sırasında sürekli havladığı anlaşılan Elif’in köpeği ise, polisler içeri girdiğinde korkudan kulübesinden dışarıya çıkmadı.

Polis Elif Şişman ile aynı evde kalan ve cinayeti haber veren Olcay Salcan'ı gözaltına alarak sorgularken, Elif Şişman’ın daha önce fuhuş yaptığı iddiasıyla gözaltına alındığı ve sevk edildiği adliyede tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığı anlaşıldı.

Orhan UZUN/Kocaeli (DHA)