Korkunç!

Üniversiteli Begüm, Kadıköy'de aşırı dozda eroinden ölmüştü. Begüm'ü ölüme götüren eroini AMATEM'de tedavi görürken tanıştığı eski kimya öğretmeni Aylin B.'nin verdiği ortaya çıktı

27 Eylül 2009, Pazar 11:02
A A

ARKADAŞ EVİNDE ÖLDÜ 
Boşanmış balerin anne ile balet babanın kızı olan Kocaeli Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Bölümü son sınıf öğrencisi 23 yaşındaki Begüm Veral, 1 Eylül’de Kadıköy’de arkadaşlarının evindeyken tuvalete girmişti. Uzun süre dışarı çıkmayınca şüphelenen arkadaşları kapıyı kırarak içeri girmiş ve Begüm’ü kolunda şırıngayla baygın bir halde bulmuştu. 

'KIZIMI TEKRAR BULDULAR' 
Aşırı dozda eroin aldığı anlaşılan Begüm hastanede ölmüştü. Begüm’ün annesi Yeşim Argun, “Kızım Şubat başında Bakırköy’deki Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi ve Eğitim Merkezi’ne (AMATEM) yatmıştı. 31 Mart’ta çıktı. Kendisi de bu illetten kurtulmak istiyordu ama eski arkadaşları onu rahat bırakmadı. Kızımı buldular ve yeniden uyuşturucu verip sonunu hazırladılar” demişti. 

HER ZAMANKİNDEN DAHA SAFTI 
Polis, Begüm’e uyuşturucu sağlayanları bulmak için arkadaşlarını ve yakınlarını takibe aldı. Narkotik ekipler önceki gün Begüm’e ölümüne neden olan eroini veren Aylin B.’yi yakaladı. Aylin B.’ye eroin satan ‘torbacı’ Bayram P. de gözaltına alındı. Aylin B.’nin Begüm’e son seferinde, her zamankinden daha daha saf eroin verdiği, bunun da ölüme yol açtığı saptandı. 

10 YIL ÖNCE MESLEKTEN ATILMIŞ 
Aylin B. polise verdiği ifadede, “Begüm ile Şubat’ta ben de AMATEM’de tedavi görürken tanıştım. Tedaviden sonra da görüşmeye devam ettik. İkimiz de uyuşturucuyu bırakamadık. Ben ona eroin temin etmeye başladım. Beni uyuşturucuya 15 yıl önce kimya öğretmenliği yaparken bir öğrencim alıştırdı. Uyuşturucu kullandığım için 10 yıl önce de meslekten atıldım” dedi. 

TÜM ANNE-BABALARA DERS 
Begüm’ün annesi Yeşim Argun, gazeteci Reha Muhtar’a bir mektup gönderdi. Yeşim Argun tüm anne ve babalara ders niteliği taşıyan mektubunda şöyle diyor: “Çocuğunuz ‘Sinirlerim bozuk’ diye odasına kapandığında, ‘Bırakalım uyusun, sabaha düzelir’ demeyin. Gözleri kırmızı ve şiş geldiğinde şüphelenin. ‘Ağladım’ diyecektir ama doğru olmayabilir.” 

‘EVLADINIZI TAKİP EDİN’ 
“İstanbul’un Anadolu yakasında oturuyorsanız Caddebostan ve Kadıköy’e çok sık gidiyorsa, gerekirse izleyin. Her zaman çantasını, ceplerini, telefonunu, bilgisayarını kontrol edin. Bu ahlaki bir davranış değildir diyenlere asla itibar etmeyin. Ben Begüm’ün ilk olarak esrar kullandığını 2006 yılının yaz ayında bilgisayar yazışmalarını tek tek okurken öğrendim

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;