Korkunç kazada Ferrari bilmecesi

İşadamının öldüğü kazada korkunç iddia...

29 Ağustos 2009, Cumartesi 17:27
A A

Sultanbeyli"de kaza yapan Karacabay Turizm sahibi Adem Karacabay, hurda yığınına dönen aracından fırlayarak hayatını kaybetti. Görgü tanıkları işadamının aracını hızla giden bir Ferrari marka aracın sıkıştırdığını iddia etti.

TEM Otoyolu Sultanbeyli mevkii Ankara istikametindeki kaza saat 10.00 sıralarında meydana geldi. Karacabay Turizmin sahibi Adem Karacabay (55) kendi kullandığı 34 AR 490 plakalı otomobiliyle doğru seyir halindeyken iddiaya göre hızla ilerleyen bir Ferrari marka araç tarafından sıkıştırdı. Direksiyon hakimiyetini kaybeden Karacabay yol kenarındaki çalılık alana girdi. Kaza sırasında ölen işadamı Karacabay’ın cesedi de araçtan fırladı. Feci kaza sonrası kazaya neden olduğu ileri sürülen Ferrari de kayıplara karıştı. Olay yerine gelen polis ekipleri işadamının cansız bedenini yolun kenarına çekerken, cesedin üzerine örtülen naylonun uçmaması için de işadamının ayakkabıları naylon torbanın üzerine konuldu.

Polis kazanın oluş nedeniyle ilgili bilgi toplamaya çalışırken meraklı vatandaşlar otoyolun kenarındaki tepeye toplanarak olup biteni izledi. Polisin bütün ikazlarına rağmen meraklı vatandaşlar kaza alanından uzun süre ayrılmadı. Feci kaza nedeniyle otoyolun Ankara istikametinde trafikte aksaklıklar yaşanırken polis trafik akışını kontrollü bir şekilde sağlamaya çalıştı. Kazayla ilgili bir görgü tanığı ise, işadamının kendisini sıkıştıran Ferrari marka bir araç yüzünden direksiyon hakimiyetini kaybettiğini ve kaza yaptığını söyledi.

İşadamının şirketlerinden birinde çalışan bir elamanı da olay yerine geldiğinde gördüğü manzara karşısında şaşkına döndü. Adem Karacabay’ın patronları olduğunu söyleyen adam çok üzgün olduğunu söyleyerek kazanın nasıl olduğuyla ilgili bilgi almaya çalıştı. İşadamı Adem Karacabay’ın cesedi olay yerine gelen savcının incelmesinin ardından Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Morgu’na kaldırıldı.

İSTANBUL (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;