Korkunç olaya 39 yıl hapis!

Adana'nın Kozan İlçesi'nde amcalarının kızı 11 yaşındaki D.Y.'ye tecavüz ettiği iddiasıyla yargılanan 26 yaşındaki Ahmet Y. ile amcasının oğlu 25 yaşındaki Muhammet Y., 39'ar yıl 4'er ay, tecavüz sırasında gözcülük yapan diğer amca çocuğu 21 yaşındaki Gökhan Y.'ye ise 9 yıl hapis cezasına çarptırıldı

20 Mart 2015, Cuma 19:52
A A

Kozan İlçesi’nin Turgutlu Mahallesi’nde geçen yıl ağustos ayında meydana gelen olayda iddiaya göre, evlerinin yakınındaki bahçede oyun oynayan D.Y.’nin yanına gelen kuzenleri Ahmet Y. ile Muhammet  Y. küçük kıza sırayla tecavüz etti.

Önce Ahmet Y., kıza tecavüz etti, bu sırada diğer kuzeni Muhammet ellerinden tuttu. Ardından Ahmet Y.’nin tuttuğu kız çocuğuna Muhammet tecavüz etti.

Bir süre sonra yakınları tarafından bahçede perişan halde bulunan D.Y. kendisine amcasının oğlu Ahmet Y.’nin tecavüz ettiğini söyledi.

Ailenin şikayeti üzerine Kozan İlçe Jandarma Komutanlığı soruşturma başlattı. Gözaltına alınan Ahmet Y. tutuklandı. Kozan M Tipi Kapalı Cezaevi’ne kapatılan Ahmet Y., bir süre sonra küçük kıza sadece kendisinin değil kuzenleri Muhammet Y. ile Gökhan Y.’nin de tecavüz ettiğini ileri sürdü.

Bu iddia üzerine 2 kişi daha yakalanıp tutuklandı. Olayla ilgili soruşturmasını tamamlayan Cumhuriyet Savcısı 3 şüpheli hakkında ’Çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ ve ’cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçlarından dava açtı.

Kozan Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Ahmet Y. ve Muhammet Y., tecavüz ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma suçlarından 39’ar yıl 4’er ay, tecavüz sırasında gözcülük yaptığı belirlenen Gökhan Y. ise 9 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

KOZAN (Adana), (DHA) 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;