Korucu oğlundan, 9 yaşındaki çocuğa tecavüz

Batman'da Taşlık Köyü'nde 9 yaşındaki S.E. adlı erkek çocuğuna, geçen hafta tecavüz ettiği iddiasıyla, babası korucu olan 23 yaşındaki K.E. tutuklandı

09 Haziran 2010, Çarşamba 12:18
A A

Kozluk İlçesi'ne bağlı Taşlık Köyü'nde bir hafta önce ilköğretim okulu 2'nci sınıf öğrencisi S.E adlı erkek çocuğu, ailesine kendisine K.E’nin tehdit ederek tecavüz ettiğini söyledi.

S.E.'nin ailesi de Kozluk Emniyet Müdürlüğü’ne şikayette bulundu. Polisin başlattığı soruşturma kapsamında K.E. gözaltına alınırken, S.E’nin ise hastanede yapılan muayenesinde tecavüze uğradığı tespit edildi.

Emniyet Müdürlüğü’ndeki ifadesi tamamlanan K.E. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Batman M Tipi Cezaevi'ne gönderildi. K.E’nin babası ve korucu olan 4 yakınının ise, tecavüze uğrayan S.E’nin ailesini şikayetten vazgeçmeleri için tehdit ettiği ileri sürüldü.

Ailenin durumu Savcılığa bildirmesi üzerine, 5 korucunun güvenlik gerekçesiyle silahlarına el konuldu. Tecavüze uğrayan S.E’nin ailesi İHD Batman şubesine başvurarak kendilerine destek verilmesini istedi.

Konuyla ilgili bir basın toplantısı düzenleyen İHD Batman Şube Başkanı Osman Künteş, vahşet olarak nitelediği olayın sonuna kadar takipçisi olacaklarını söyledi.

Künteş, “9 yaşındaki ilköğretim öğrencisi S.E.’ye yönelik çirkin olayı esefle kınıyoruz. Bu işi yapanları deşifre etmek için bu olayın peşini bırakmayacağız.

Cinsel istismar konusu ile ilgili bir korucunun oğlu tutuklandı, 5 korucunun ise silahına ise el konuldu. Köy korucularının 1987 yılından beri suç dosyaları zaten kabarıktı.

Uyuşturucu, kız kaçırma, adam öldürme ve benzeri olaylardan sonra çocuk yaştaki erkek çocuğuna bile cinsel istismarda bulunmaları bir vahşetin ıspatıdır. Adli makamlar bile korucuları koruyor” dedi.

Eğitim Sen Şube Başkanı Salih Erol da yaptığı konuşmada öğrencilere yönelik bu çirkin olayı kınadığını belirterek, yetkilileri göreve çağırdı. Ayrıca BDP Batman il teşkilatı, Kozluk İlçesi’ne giderek S.E. adlı çocuğa ve ailesine destek ziyaretinde bulunacak.

Arif ASLAN/BATMAN (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;