Köşe yazarlarına çattı: Huzur için az yazın

Başbakan Erdoğan, bazı köşe yazarlarının yazılarıyla vatandaşı tahrik ettiğini öne sürdü. Erdoğan “Köşe yazarları ne kadar az yazarsa ülkede o kadar huzur olur” iddiasında bulundu

02 Aralık 2009, Çarşamba 05:00
A A

‘HER GÜN YAZIYORLAR’

Başbakan Tayyip Erdoğan partisinin dünkü grup toplantısında eleştiri oklarını köşe yazarlarına çevirdi. Milliyet gazetesi yazarı Mehmet Tezkan’ın “Siyasetçiler az konuşunca ülke rahatlıyor” başlıklı yazısını hatırlatan Erdoğan şöyle devam etti: Ben de diyorum ki ‘Siz köşe yazarları ne kadar az yazarsanız, ülke o kadar huzur bulur.’ Geçmişte bir köşe yazarı haftada bir-iki kez yazardı. Yarım saatte bir köşe yazısı yazan var. Bunların yaptıkları, tahrikten başka bir şey değil.

‘CHP VE  MHP ÇAPSIZ’

Konuşmasında CHP ve MHP’yi “Tembel, çapsız ve kifayetsiz” olmakla suçlayan Erdoğan, “Korkakların en büyük paranoyası barıştır. Kifayetsizlerin en büyük çekincesi demokrasidir. Bağnazların, çapsızların, jakobenlerin en büyük kaygısı özgürlüklerin gelişmesidir. Çünkü onlar barışı, tehlike olarak algılar” dedi. CHP Lideri Baykal’ı “Alevi ve Kürt kökenli vatandaşları dışlamak”la suçlayan Erdoğan, MHP lideri Bahçeli’ye de “Tunceli’nin yerini bulamaz” ifadeleriyle yüklendi.

‘DERSİM’ BELKİ

Başbakan Erdoğan dünkü Meclis grup konuşması sonrası Tunceli Eğitim ve Sağlık Vakfı Başkanı Kazım Arık’ı kabul etti. Arık, görüşme sonrası yaptığı açıklamada, Tunceli’ye “Dersim” isminin geri verilmesiyle ilgili olarak Başbakan Erdoğan’ın “Diğer duyarlı kesimlerin de onayıyla, ancak zaman içinde bu isimler halkın iradesi doğrultusunda değiştirilebilir” dediğini aktardı. Arık, Erdoğan’ın ayrıca “Alt yapısını hazırlayalım” diye konuştuğunu söyledi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;