Köyceğiz sular altında kaldı

Muğla'nın Köyceğiz İlçesi'nde, etkili olan kuvvetli rüzgar, yaşamı olumsuz etkiliyor. İlçede 15 gündür devam eden ve zaman zaman sağanağa dönüşen yağışla birlikte sabah saatlerinden itibaren lodos da etkili olmaya başladı

01 Şubat 2015, Pazar 00:32
A A

Köyceğiz’de etkili olan yağış, Lodosla birleşince hayat olumsuz etkilendi. Karabatak Mahallesi su altında kalırken, bazı işyeri ve evlerde baskınlar yaşandı. Dalaman Meteoroloji Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, güney ve güneydoğu yönlerinden esen rüzgarın şiddeti saatte 60-70 kilometreyi geçti.

Rüzgarın açık denizde hızı saatte 90 kilometreyi buldu. Salı günü akşam saatlerine kadar sürmesi beklenen fırtına nedeniyle balıkçıların denize açılmamaları uyarısında bulunuldu.

Sahil boyunca fırtına nedeniyle dev dalgalar oluşken, tekne sahipleri fırtınaya karşı önlem aldı. Köyceğiz Kaymakamı Gürkan Demirkale, Ortaca Kaymakamı Hüseyin Yılmaz, Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan, Ortaca Jandarma Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Haluk Türkoğlu konuyla ilgili olarak incelemelerde bulundu.

Cihan KAYA/ KÖYCEĞİZ,(Muğla),(DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;