'Kozmetik oda demediniz mi?'

CHP'li Kemal Kılıçdaroğlu, Bülent Arınç'ı başından beri komik bulduklarını belirterek, "kozmik odaya kozmetik oda dediniz mi demediniz mi?" diye sordu

'Kozmetik oda demediniz mi?'

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Arınç’ın "Tüm basın mensuplarından ricam şudur, bana sorduğunuz bu soruyu Sayın Baykal’a da sorun. Sayın Kılıçdaroğlu’na da sorun. Çünkü bu olayı başından beri, ’komik’ bulduklarını, ’safsata’ olarak gördüklerini söyleyenler bu şahıslardır" dediğini belirterek, şunları söyledi:

"Şimdi yanıtlıyorum. Sayın Arınç, ’kozmik odaya kozmetik oda dediniz mi, demediniz mi?’ Kozmik odaya, kozmetik oda diyerek olayı siz karikatürize etmiyor musunuz? Bunu bildiğimiz içindir ki biz sizi başından beri komik buluyoruz. Sorun da bu. Hala anlamadınız mı? Ama siz olayın özüyle ilgilenseydiniz size saygı duyardık.

"SUİKAST ANKARA'DA SİZ MANİSA'DASINIZ"

Önce suikast dediniz, sonra ’Tabii bir suikast eylemi olarak düşünülmemeli’ diyerek suikasttan vazgeçtiniz. Size suikast yapacağı söylenenlerin yanlarında suikast silahları yoktu. Size Ankara’da suikast yapılacaktı, ama siz o sırada Manisa’daydınız.

"DERİN DEVLETİN SÖZCÜSÜ MÜSÜNÜZ?"

Sayın Yargıcı izlediği söylenen iki askeri araçta patates, soğan çıkıyor. Araçta bulunanlar aşçı ve elektrikçi. Her olaydan sonra Genelkurmay Başkanlığı açıklama yapıp kamuoyunu bilgilendiriyor.

Ama konuyu yakından izlemesi gereken İçişleri Bakanı hiçbir açıklama yapmazken, tüm açıklamaları siz yapıyorsunuz. Oysa siz, basın yayın, Anadolu Ajansı ve TRT’den sorumlusunuz. Yoksa siz AKP’nin derin karargahının sorumlusu ve sözcüsü müsünüz?"

"EMEKLİLER TATİLLERİNİ KANARYA ADALARI'NDA GEÇİREBİLİR!"

Kemal Kılıçdaroğlu, emekli aylıklarına yapılacak zam için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a çiçek veren Türkiye İşçi Emeklileri Derneği yöneticilerini de eleştirerek, "Artık Türkiye İşçi Emeklileri derneğine üye olan emeklilerimiz yaz tatillerini Kanarya adalarında geçirebilir!" diye konuştu.

2