KPSS'de 'ehliyet' isyanı

İstanbul Zeytinburnu'nda, ehliyetlerini göstererek KPSS'ye girmek isteyen adaylarla polis arasında arbede yaşandı

KPSS'de 'ehliyet' isyanı

Zeytinburnu Kazım Özalp İlköğretim Okulu'nda ehliyetini göstererek önce sınav salonuna alınan daha sonra ise sınav gözetmenleri tarafından dışarı çıkartılan bir kişi sınav kitapçığıyla salondan çıkınca okul çevresinde toplanan kalabalık 'sınav soruları çalınıyor' diye ayaklandı.

Sınav kitapçığıyla salondan çıkan şahıs ve bu sırada arbede yaşanmasına neden olduğu öğrenilen iki kişi polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

POLİS ARACINI ÇALIP KAÇMAK İSTEDİ

Sınava ehliyetleriyle girmek isteyen ve sınav sorularının çalındığını zanneden vatandaşları yatıştırmakta zorlanan polis zor kullandı. Arbede sırasında bir kişinin polis otosunu alarak kaçmak istediği görüldü.Bu kişi durumun farkına varan polis memurları tarafından gözaltına alındı.

EHLİYETLE DE GİRİLEBİLİYOR

Sınava ehliyetleri ile giremeyen vatandaşlar duruma isyan ederken ellerindeki sınav pusulalarında yazan 'sınava ehliyet, kimlik ve pasaportla girilebilir' şeklindeki yazıyı göstererek durumu savcılığa ileteceklerini belirttiler.
'CEVAP ANAHTARLARINI DÜŞÜRDÜ' İDDİASI

Yaşanan arbede sırasında okul çevresinde olan bazı vatandaşlar ise bir kişinin üzerinde cevap anahtarlarının bulunduğunu bu şahsın yanlışlıkla cevap anahtarlarını düşürünce olayların çıktığını iddia ettiler.

Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player YükleOlayla ilgili soruşturma başlatan Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ise kopya çekilme durumunun söz konusu olmadığını, sınavdan çıkartılan şahsın soru kitapçığıyla beraber salondan ayrılması nedeniyle olayların büyüdüğünü belirtti.

BULUT MÜLHİM İSTANBUL DHA