Kralın karısı bakanla basıldı

Afrika ülkelerinden Swaziland'da Adalet Bakanı, Kral'ın güzellik kraliçesi olan 12'nci eşiyle zina yaparken basıldı

Cuma, 24 Eylül 2010 - 10:44

Kralın karısı bakanla basıldı

ADALET BAKANI BÖYLE BASILDI

Swaziland'ın çok eşli diktatör kralı 3. Mswati'nin güzellik kraliçesi seçilen 12'nci eşi 22 yaşındaki Nothando Dube, Adalet Bakanı Ndumiso Mamba ile zina halinde basıldı.

Başbakan Sibusiso Dlamini, Adalet Bakanı Mamba'nın, bakanlık ve milletvekilliğinden istifa ettiğini açıkladı. 42 yaşındaki 14 eşli Kral 3. Mswati, Saraydaki skandalın ayyuka çıkması üzerine yerel basına yasak getirdi.

SARAYDAN KAÇARAK SEVGİLİSİYLE BULUŞUYORDU

Kraliçe Dube ile Adalet Bakanı Mamba arasındaki ilişki, haftalar öncesinden ülke gündemini meşgul ediyordu. İddialara göre, 2 çocuk annesi Kraliçe Dube, her gece saraydan gizlice kaçıyor ve sevgilisiyle buluşuyordu.

Geçtiğimiz gün başkent Mbabane'deki Royal Villas adlı lüks otele baskın düzenleyen polis, Kraliçe Dube ile sevgilisi Mamba'yı suçüstü yakaladı.

YATAĞIN İÇİNE SAKLANDI

Polisin kapıyı açmaya çalıştığı sırada paniğe kapılan Adalet Bakanı Mamba, Yatağın bazasındaki gizli bölüme saklandı.Ancak polisin yaptığı aramada yakayı ele verdi.

ÖMÜR BOYU ANA KRALİÇE'NİN GÖZETİMİNDE OLACAK

Kral'ın eşiyle zina yaparken suçüstü yakalanan Bakan Mamba'nın, bu davranışından dolayı 1 yıl hapis cezasına çarptırılabileceği ve Kraliçe Dube'nin ise ömrünün geri kalan bölümünü Ana Kraliçe'nin gözetimi altında geçireceği belirtildi.