Kredi ve Yurtlar Kurumu'nda yatak kapasitesi artıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunda yeni eğitim-öğretim dönemi için yatak kapasitesinin 650 bine ulaştırılması hedefleniyor
 

26 Temmuz 2017, Çarşamba 17:06
A A
Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'nda (KYK) yeni eğitim-öğretim dönemi için hazırlıklar başladı. Bakanlığın internet sitesinde yer alan habere göre yurtlarda yatak kapasitesi artırılıyor. Milyonlarca genç, üniversiteli olmak için yerleştirme sonuçlarının açıklanmasını beklerken 600 binden fazla öğrenciye ev sahipliği yapan Kredi ve Yurtlar Kurumu da yeni öğrencilerini karşılamaya hazırlanıyor.

HEDEF 650 BİN YATAK KAPASİTESİ

Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) 748 yurtta 600 binden fazla üniversiteli gence ev sahipliği yapan KYK, daha fazla üniversiteli gencin barınma ve beslenme ihtiyacını karşılamak üzere yola çıkarak yıl sonuna kadar 650 bin yatak kapasitesine ulaşmayı hedefliyor.

Üniversiteli gençlerin ilk tercihi olan KYK, aile sıcaklığındaki yurtlarda barınma başta olmak üzere açık büfe yemek hizmetleri, tüm öğrencilere aylık 285 lira beslenme yardımı, 24 saat sıcak su, ücretsiz ve sınırsız internet hizmeti veriyor.  

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;