Krediye bayram geldi

Bankaların konut kredileri için başlattığı faiz yarışı bayram kredilerine de sıçradı

04 Eylül 2009, Cuma 11:53
A A

 

Bu yıl Şeker Bayramı okulların açılmasıyla aynı döneme rastlayınca bankalar kredi yarışına girdi. Bayram için verdikleri kredilerde faizleri yüzde 0.59’a kadar düşüren bankalar, masraf ve komisyonları azaltarak kıyasıya rekabete başladı.

 BAYRAM PAKETLERİ HAZIR

Bankalar, Şeker Bayramı için kredi paketlerini şimdiden hazırladı. Vade ve miktara göre değişmekle birlikte 9 banka Şeker Bayramı için yüzde 0.59 ile yüzde 1.9 arasında değişen faizlerle kredi kullandıracak. Bayram ve okul hazırlıklarının bu yıl aynı döneme denk gelmesi de bayram paketlerini çoğalttı. Bazı bankalar düzenledikleri kredi kampanyalarında tek ürüne yer verirken diğer bazı bankalar ise kredi paketlerini birden fazla seçenekten oluşturdu.

FAİZLER OLDUKÇA CAZİP

Şeker Bayramı için özel hazırlanan kredi paketlerini daha cazip faiz oranlarıyla müşterilerine sunan bankalar rekabeti masraf ve komisyonları kısarak da artırdı. Kredinin yanında işsizlik sigortası vererek farkındalık yaratmaya çalışan bankalar bile var. Konut kredileriyle başlayan faiz yarışını bayram kredileriyle sürdüren bankaların 6 ile 12 ay arasında değişen vadelerde kullandırdığı aylık tüketici kredisi faizleri aylık yüzde 0.59 ile yüzde 1.99 arasında değişiyor.

Bankaların bayram için hazırladığı kredi paketlerini görmek için tıklayınız

 YAPI KREDİ ÜÇ AYRI KREDİ PAKETİ HAZIRLADI

Müşterilerin farklı beklenti ve ihtiyaçlarına göre özel olarak oluşturulmuş üç ayrı kredi seçeneği hazırladı. ‘Faizsiz kredi’den vade sonuna kadar hiç faiz ödemeden, sadece peşin komisyon ödeyerek yararlanmak mümkün. Faizsiz kredinin vadesi 12 ay. Miktar 5 bin lirayla sınırlı. ‘Masrafsız kredi’ sayesinde masraf ve komisyonsuz sadece faizle kullanılıyor. Bu kredi 10 bin lira ve 24 ay vadeyle sınırlı.

Banka mayısta açıkladığı ‘çiçek gibi kredi’ kampanyasını da uzattı. Bu kredide Ramazan’a özel yüzde 0.64’ten başlayan faiz ve 36 aya kadar vadeyle 20 bin lira almak mümkün. Bu paketlerin yanı sıra bankanın kamu çalışanlarından maaşlarını Yapı Kredi’den alan müşterilerine özel kredi de veriyor. Bankanın ‘benim param ve KoçAilem üyelerine önerilen özel fiyatlı ihtiyaç kredi uygulaması da devam ediyor.

ŞEKERBANK'TAN İKİ AY ERTELEMELİ VE KEFİLSİZ

30 Eylül’e kadar tüm bireysel müşterilerinin finansman ihtiyaçlarını karşılamak üzere 2 ay taksit ertelemeli ve kefilsiz bayram kredisi paketi hazırladı. İhtiyaç kredisi bayram kampanyası kapsamında, maksimum 5 bin liralık kredi, 3-12 ay vade ve yüzde 0.79 faizle kullandırılıyor. Bu kredide 13-60 ay vadeye ise yüzde 1.24 faiz uygulanıyor. 10 bin liraya kadar olan bayram kredisinin faiz oranı ise 3-12 ay vadede yüzde 1.29. Banka 25 bin liralık kredi kullanmak isteyenlere 3-12 ay vade için yüzde 1.09, 13-60 ay vade için de yüzde 1.34 faiz uyguluyor.

FORTIS WORLDCARD'DAN AVANS WORLDPUAN

Fortis Bank Türkiye, Ramazan ve bayram alışverişleri için nakit sıkıntısı çeken Fortis Worldcard sahibi müşterilerinin ödemelerine Avans Worldpuan Kampanyası ile esneklik getiriyor. Avans Worldpuan kampanyasında Fortis Worldcard sahipleri 11-30 Eylül tarihleri arasında yapacakları alışverişler için 500 liraya kadar avans Worldpuan kazanıyor.

 CİTİBANK EN ÇOK TUTARI 3 BİN LİRAYLA SINIRLADI

Citibank, yüzde 0.99’dan başlayan faiz oranları ile bayrama özel ihtiyaç kredisi paketleri hazırladı. Maksimum tutarı 3 bin lira olan kredi için 12 vade uygulanırken, 99 lira masraf alınıyor. Citibank Kredileri Pazarlama Bölüm Başkanı Enis Kurtoğlu, krediye internet ve telefon bankacılığı üzerinden ulaşılabileceğini söyledi.

ANADOLUBANK'IN HEDİYESİ İŞSİZLİK SİGORTASI

Anadolubank, Şeker Bayramı alışverişi, okul masrafları ve kışlık hazırlıklar için ‘bayram ettiren kredi’ adı altında bir paket hazırladı. Banka, tutarı ne olursa olsun 90 lira sabit komisyonlu, yüzde 1.49 sabit faizli ve 36 aya kadar vade seçenekli kredinin yanında işsizlik sigortası hediye ediyor.

İŞ BANKASI FAİZİ YÜZDE 0.65'E ÇEKTİ

Geleneksel bayram kredisi ile müşterilerine 10 ay vadeye kadar yüzde 0.65 faizle kaynak kullandıracak. Kampanyadan aylık yüzde 0.65 faiz oranı ya da peşin komisyon ödeyerek faizsiz olmak üzere 5 bin liraya kadar 10 ay vadeli yararlanılabiliyor.

AKBANK'TA MAKSİMUM VADE İKİ YIL

Bayrama özel olarak 30 Eylül’e kadar sürecek yeni bir kampanyaya başladı. Kampanyada faiz oranı yüzde 1.15 ve masraf 200 lira olarak belirtiliyor. Kampanya ile daha yüksek kredi tutarı ve daha yüksek vade ile kredi kullandırılabilirken, bayram kredisinden faydalanan müşterilerin 10 bin liraya kadar ve 2 yıl vadeye kadar kredi kullanabilecekleri, faizin yüzde 1.15 olduğu kaydedildi.

 GARANTİ BANKASI 'AÇIK BÜFE' İLE BEŞ SEÇENEK SUNUYOR

Ramazan’a özel ‘açık büfe kredi’ kampanyası başlattı. 5 çeşit kredi paketinin sunulduğu kampanya kapsamında yüzde 0.59 faizli ve 159 lira masraflı düşük faizli kredi, yüzde 1.59 faizli ve masrafsız kredi, yüzde 0 faizli kredi, bonus hediyeli kredi ve taksit hediyeli kredi paketleri var.

DENİZBANK'TAN İNDİRİMLİ DÜŞEŞ KREDİ

Bayrama özel sunduğu ‘indirimli düşeş kredi’ kapsamında yüzde 0.66’dan başlayan faizler ve 66 aya kadar vade seçenekleri sunuyor. Kredinin en önemli özelliği düşük faiz avantajı ve uzun vade seçeneğini birlikte sunması ve müşterilerin tercihine göre taksitlerin 2010 yılından itibaren başlatılabilmesi. Kampanyada yüzde 0.66 faiz oranı ile 12 aya kadar veya yüzde 1.49 faiz oranıyla 66 aya kadar vade imkanı sunuluyor.

3

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;