Kristal Elma Festivali biletleri satışta!

Marka, medya, reklam ve tüm yaratıcı endüstrileri buluşturan, Türkiye’nin en önemli etkinliği Kristal Elma Festivali 5-6 Ekim’de Uniq İstanbul’da.
 

19 Eylül 2017, Salı 12:43
A A
Kristal Elma Festivali’nde 70’i aşkın yerli ve yabancı konuşmacıyı dinlemek, atölyelere katılmak, önemli belgesel ve filmlerden oluşan seçkiyi izlemek isteyenler için bilet satışı başladı. Kristal Elma Festivali’nin biletleri, dört ayrı kategoride satışa sunulurken, bu yıl 29 yaş altı katılımcılar için çok daha uygun fiyatlara bilet fırsatları bulunuyor.

 “İnsanlık için Yaratıcılık” teması ve “Yaratıcılık Bulaşıcıdır” mottosuyla düzenlenecek 2017 Kristal Elma Festivali’nin biletleri Biletix’te satışa sunuldu. Reklamcılar Derneği tarafından düzenlenen Festivalde, iki gün boyunca her sektörden yaratıcılığın, insanlığa değer kattığı örnekler katılımcılara ilham verecek.
Festival biletleri bu yıl dört farklı kategoride satışa çıkıyor. Daily Pass kategorisinde bilet alanlar, seçtikleri gün boyunca tüm konferans, atölye ve sinema gösterimleri ile ödül töreni ve partilere giriş hakkı elde edecek. Future 29 bileti alan 29 yaş altı katılımcılar, herhangi bir kısıt olmaksızın ana sahne dahil tüm içeriğe yani konferans, atölye ve sinema gösterimlerine katılabilecek. Tasarım ve Uygulamada Mükemmellik Ödül Töreni bileti, aynı zamanda, tasarım partisine katılmayı sağlayacak.  Bölgelerdeki ajanslara açık olan Bölge Ödül Töreni Bileti sahipleri çok avantajlı fiyatlarla Festivale ve Bölge Ödül Törenine katılabilecek.

70’i aşkın konuşmacı

Farklı sektörlerden, iş kollarından yerli ve yabancı konuşmacılar “İnsanlık için Yaratıcılık” temasının beş alt başlığında; Global Trendler, Girişimcilik, İlham Verenler, Teknoloji ve Reklam Ekosistemi konularında katılımcılarla deneyimlerini, vizyonlarını paylaşacaklar. Konuşmacılar arasında; Gazeteci Yazar Rula Jebreal, sıradışı hayat hikayesiyle Lion filmine ilham veren Saroo, Fütürist Nörobilimci Dr. Shafi Ahmed, Araştırmacı Henry Tucker, We Are Social’dan Sam Saunders, Ali Sabancı, Ayşe Tükrükçü, Doç Dr. Itır Erhart, Prof. Dr. İlber Ortaylı ve Instagram’dan Donald Mac Manus gibi değerli isimler yer alacak.

Kristal Elma’da konferanslarında bu sene Serdar Kuzuloğlu, ve Yalçın Pembecioğlu moderatörlük görevini üstlenecek. Seanslarda ise komedyen Deniz Alnıtemiz, Ahu Serter, Burcu Esmersoy, Erol Batislam, Fatoş Karahasan, İsmail Seval, Özge Yılmaz, Pamir Gündüz, Sami Basut, Selda Sedes, Toygun Yılmazer ve Tuğyan Çelik  konuşmacıları yönlendirecek.  

Fotoğraftan toplumsal cinsiyet eşitliğine geniş yelpazede atölyeler

Katılımcılara farklı deneyimler yaşatmak, daha önce çalışma fırsatı bulamadıkları bir alan hakkında fikir vermek ve yeni olanı keşfetmenin güzelliğini yaratıcılıkla buluşturmak için, bu yıl festival kapsamında sekiz farklı konuda atölye çalışması düzenlenecek.

Atölye çalışmalarında, Dilan Bozyel, “ Maddenin Yaratıcı Hali: Fotoğraf” atölyesi ile fotoğrafa bakılmamış bir açıdan bakmayı sağlayacak. Dr. Yener Girişken, “Hangi Marka Hangi Kelime” başlığı altında markaların insanlar üzerinde bıraktıkları etkileri anlatarak, markalarla özdeşleşen kelimeleri keşfe çıkaracak. Gülay Özkan, “Tasarım Odaklı Düşünce” konulu sohbetinde düşünme yolunda yeni kapılar açacak. Reklamcılık Vakfı, Uğur Çakır’ın tasarladığı “Yaratıcı Kafa Genç Usta”, RGA /London Jen Heazelwood ve Ömür Kula “Chatbot”,  Zuhal Müzik “Perküsyon”  atölyeleriyle festivalde yer alırken,  Özge Yılmaz “TED Gibi Konuş” başlığı ile etkin konuşma deneyimlerini paylaşacak.

Krı̇stal Fı̇lm Seçkı̇sı̇ çok zengin

İmaj’ın desteklediği Kristal Film Seçkisi,  festivalin en önemli yenilikleri arasında yer alıyor. Festival sinema salonunda bu yıl, iki tam gün boyunca altı film gösterimi yapılacak. 29 yaş altına özel olarak satışa sunulan “Future 29” biletine sahip katılımcılar, ayrıca 18.00-21.00 saatleri arasında gösterilecek  filmleri de izleyebilecek.

Kristal Film Seçkisi’nde neler var?

Bu seneki Kirstal Film seçkisinde, Türkiye’de termik santrallere karşı yürütülen mücadelenin haritasını çıkaran Kara Atlas belgeseli, Alman Sanatçı Julian Rosefeldt’in video art enstalasyonundan uzun metrajlı bir filme dönüştürülen ve Cate Blanchett'in canlandırdığı 13 ayrı karakterle performans sergilediği,  çeşitli sanat felsefeleri üzerinden tarihin önemli manifestolarınının aktarıldığı Manifesto, Mülteci kampında öğretmen olarak görevlendirilen 17 yaşındaki bir genç kızın derin içsel çatışmalarını vurgulayan Miral, Galata Kulesi, Samatya, Kandilli, Nişantaşı gibi farklı mahallelerden yedi kedi karakterinin hikayesinin anlatıldığı Amerika’da en çok izlenen Türk filmi olan Kedi, tasarım dünyasının ünlü isimlerinden Stefan Sagmeister’in bir grafik tasarım projesi olarak başlayan ve otobiografik belgesele dönüşen altı yıllık dönemini anlatan ve Türkiye’de ilk kez gösterilecek The Happy Film yer alıyor. 

Festival kapsamında, Türkiye’de ilk kez gösterilecek, Dünyanın En Büyük Mimari Yapay Zeka Performansı ile Ouchhh da Kristal Elma sahnesinde olacak.
Saatchi & Saatchi New Directors' Showcase 2017 ile her yıl Cannes Lions Creativity Festival’de sabırsızlıkla beklenen ve yükselişte olan yönetmenlerin seçkisi de bu yıl ilk defa Türkiye’de ve 3D gösterimle yer alacak.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;