Kuaförü soyup soğana çevirdi! Başka bir hırsızlık olayına karışınca...

Bursa’da bir kadın kuaförüne giren 'Su’ takma adlı Ümit K., çok sayıda peruk, saç takımı, saç perçemi ve elektronik eşya çaldı. Başka bir hırsızlık olayına karışırken kameraya takılan hırsızlık zanlısı yakalandı

07 Temmuz 2017, Cuma 11:51
A A
Olay 4 Temmuz günü Bursa Osmangazi ilçesinde meydana geldi.

Sokak üzerinde bulunan kadın kuaförüne taksiyle gelen hırsız, 40 adet saç perçemi, 30 adet saç takımı, 30 adet peruk, 10 bin adet uçlanmış saç ile çeşitli elektronik eşyaları çaldı.
 

TOPLAM ZARAR 60 BİN LİRA


Toplam zararı 60 bin lira olan hırsızlık olayını ekipler çözmek için çalışma başlattı. Ekipler çalınan çeşitli malları satın alan D.G. ve F.T. isimli kişilere ulaşarak gözaltına aldı. Kadın peruklarını ve çeşitli saç malzemelerini bularak el koydular. Çalıntı ürünleri satın alan kişiler, bunları 'Su’ takma adlı Ümit K.'dan temin ettiklerini söylediler.

ADLİYEYE SEVK EDİLDİ


Aranan Ümit K. Nalbantoğlu Mahallesi'nde GSM bayisinden hırsızlık yaparken MOBESE kameralarınca tespit edildi. Bunun üzerine ekipler daha önceden de kaydı olan 22 yaşındaki Ümit K.’yi gözaltına aldı. Hırsızlık olayının şüphelisi emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Çalıntı malları satın alan iki kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Ümit K.'nın perukları kullanmak ve satmak için çaldığı öğrenildi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;