Küçük Ayşenur'un okuma azmi

Küçük Ayşenur'un okuma azmi

24 Eylül 2009, Perşembe 17:10
A A

Samsun’da doğuştan iki kolu bulunmayan, sol bacağı da, sağ bacağından 15 santimetre kısa olan ilköğretim okulu 3’ncü sınıf öğrencisi 9 yaşındaki Ayşenur Kozal, 2009- 2010 eğitim öğretim yılına heyecanla başladı.

Ayaklarıyla yazı yazarak okuma azmini herkese gösteren Kozal, tatilinin ardından arkadaşları ve öğretmeniyle hasret giderdi. Samsun’da doğuştan iki kolu bulunmayan, Kocatepe İlköğretim Okulu 3’ncü sınıf öğrencisi Ayşenur Kozal, bütün güçlüklere rağmen okuma isteğinden hiçbir şey kaybetmedi.

Hayırsever vatandaşlar tarafından kendisi için hazırlanan özel sandalyesinde derslerini takip edip, yazı yazan Ayşenur Kozal arkadaşları ve öğretmenleri tarafından da çok seviliyor.

İnşaat işçisi baba Salih Kozal ve ev hanımı Emine Kozal çiftinin kızı Ayşenur Kozal, 39 kişilik sınıfında eğitim yılının ilk gününde arkadaşları ve öğretmenleriyle özlem giderdi.

Okumayı ve yazmayı çok sevdiğini söyleyen Ayşenur Kozal, okulunu çok özlediğini belirtti. Öğretmeni Nureddin Gökçek, Ayşenur’un çok başarılı bir öğrenci olduğunu belirterek, “Arkadaşları onu çok seviyor. Benim açımdan çok iyi bir öğrenci.

Bedensel engelleri var ama bu onun okuma azmi için bir engel değil. Zor olmasına rağmen ayağıyla çok güzel el yazısı yazabiliyor. Ayşenur bütün engelli çocuklarımız içinde örnek bir model olmalı” diye konuştu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.