Küçükçekmece eski belediye başkanı öldürüldü

Küçükçekmece eski belediye başkanı Nurettin Şen, ofisinde tabancayla başından vurularak öldürüldü

01 Kasım 2010, Pazartesi 20:09
A A

1999-2004 yılları arasında DSP'den Küçükçekmece Belediye Başkanlığı yapan ve 2004'de CHP'den girdiği seçimleri kaybeden Nurettin Şen, kendisine ait emlak ofisinde alacak-verecek yüzünden tartıştığı Atalay Coşkunöz (50) tarafından tabancayla başından vurularak öldürüldü.

Saldırgan, cinayetten sonra silahı ile birlikte polise teslim oldu. Seçimleri kaybettikten sonra emlak ofisi işletmeye başlayan evli 3 çocuk babası Nurettin Şen, iddiaya göre, Bakırköy’de yapımı devam eden bir inşaat nedeniyle para aldığı Atalay Çoşkunöz ile anlaşmazlığa düştü.

Atalay Coşkunöz, alacağı olan parayı istemek için, saat 18.00 sıralarında Nurettin Şen'in Sefaköy Tevfik Bey Mahallesi Merkez Caddesi Kirazlı Sokak'ta bulunan Gül İş Merkezi'ndeki ofisine geldi. İkili arasındaki tartışma sonucu tabancasını çıkartan Atalay Coşkunöz, namlusunu Nuretin Şen'in ağzına dayadığı tabancayı ateşledi.

Şen, olay yerinde yaşamını yitirirken, saldırgan Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne giderek teslim oldu. Çoşkunöz daha sonra sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

DÜN CHP’NİN TOPLANTISINA KATILMIŞTI

Küçükçekmece eski Belediye Başkanı Nurettin Şen, dün, CHP tarafından Silivri’de gerçekleştirilen "Yerel Yönetimler Değerlendirme Toplantısı"nda görüntülenmişti.

KILIÇDAROĞLU İLE MİTİNG DÜZENLEMİŞTİ

29 Mart 2009'daki yerel seçimlerde de CHP'den Küçükçekmece Belediye Başkan adayı olan Nurettin Şen, aynı dönemde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte Küçükcekmece'de düzenlenen mitingde halkı selamlamıştı.

(DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;