'Küfür ediyorlardır'

Erdoğan, Bahçeli'nin demokratik açılıma yönelik eleştirilerini şöyle değerlendirdi: Bir tek 'sinkaf'la küfür etmedikleri kaldı. Onu da kendi özel toplantılarında yapıyorlardır

14 Ekim 2009, Çarşamba 05:00
A A

TERÖRDEN GEÇİNİYORLAR’

Başbakan Tayyip Erdoğan, partisinin dünkü grup toplantısında yaptığı konuşmada MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye sert tepki gösterdi. Bahçeli’nin kendisini terörisbaşı Abdulah Öcalan’la bir tutmasına öfkelenen Erdoğan “Terörün bir piyasası var. Buradan maddimanevi siyasi rant devşiriyorlar” dedi. Erdoğan isim vermeden Bahçeli’yi şu sözlerle eleştirdi:

‘MUHAKKAK EDİYORLARDIR’

Son dönemde ağıza alınmayacak ifadelerle bize sataşıyorlar. Bir tek ‘sinkaf’la küfür etmedikleri kaldı. Onu da kendi özel toplantılarında muhakkak yapıyordur. (Sinkaf: Çok ağır küfürü ifade eden bir kelime. S ve K harflerinin Arapça okunuşundan oluşur. Mahkemede bu tarz konuşmaları hakim sin kaflı konuşma diye zapta geçirir).

'DOLMABAHÇE'YE BENZEMEZ'

Başbakan Erdoğan, partisinin dünkü grup toplantısında demokratik açılımı görüşmek için kendisine randevu veren CHP Lideri Deniz Baykal’a mektubundan dolayı önce teşekkür etti. Başbakan, Baykal’ın “Görüşme kayda alınsın, Dolmabahçe’ye benzemesin” şartına de sitem etti.

Erdoğan, dönemin Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Yaşar Büyükanıt ile 4 Mayıs 2007’de İstanbul Dolmabahçe’deki Çalışma Ofisi’nde görüşmüştü. İçeriği belli olmayan görüşmeyle ilgili birçok dedikodu ortaya atılmıştı.

Erdoğan, “Bizim Sayın Büyükanıt ile yaptığımız görüşme başka bir görüşmedir ki ona benzer görüşmeleri bu mevkilerde olan tüm liderler yapmışlardır. Bu farklı bir şey” dedi. Baykal şöyle devam etti: Medya üzerinden konuşmak istemem. Temmeni ederdim ki Sayın Baykal da gönderdikleri mektupla birlikte medya üzerinden bana mesaj göndermeseydi. Bana göre bu çok yanlış.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;