Kupadan hediye çeki çıkacak

Vestel'de Dünya Kupası'ndaki favori ülkelerini temsil eden LCD'yi satın alanlar ve şampiyon olacak ülkeyi doğru tahmin edenler, ürün tutarı kadar hediye çeki kazanacak

Kupadan hediye çeki çıkacak

600 BİN SATIŞ HEDEFLENİYOR

Beyaz eşya ve elektronik sektöründe faaliyet gösteren Zorlu Holding şirketlerinden Vestel, 2010 yılında LCD satışlarını artırmayı hedefliyor.

Yıl sonuna kadar 600 bin LCD televizyon satmayı öngördüklerini söyleyen Vestel Pazarlamadan Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Levent Hatay, öngörüleri doğrultusunda yeni bir kampanya başlattıklarını duyurdu. Hatay, Dünya Kupası kampanyasında, kupayı kazanacak ülkeyi doğru tahmin edenlerin, ürün tutarı kadar hediye çeki kazanacağı bilgisini verdi.

100 MAĞAZA AÇACAKLAR

2010 yılında 100 yeni mağaza açıp LCD konumunu güçlendirmeyi hedeflediklerini aktaran Levent Hatay, başlattıkları kampanyanın 13 Haziran’a kadar devam edeceğini söyledi.

Dünya Kupası kampanyasıyla LCD’deki pazar payını yüzde 30’a çıkarmayı beklediklerini belirten Hatay şöyle devam etti: “Farklı model LCD’ler, Dünya Kupası’na katılacak 13 ülkeyi temsil ediyor. Satın alınan LCD ile eşleşen ve Dünya Kupası’nı kazanan ülke, LCD sahibine de ürün tutarınca hediye çeki kazandıracak.”

LCD’DEKİ PAYI YÜZDE 20

Levent Hatay, Türkiye’de LCD pazar lideri olduklarını belirtirken, 2010’un ilk çeyreğinde satışları yüzde 163 artırdıklarını kaydetti. Hatay, “HD ve Full HD yayınlar sayesinde LCD pazarı 2009’da Türkiye’de yüzde 43 büyüdü.

Vestel ise yüzde 20 pazar payıyla 2009 yılında açık ara liderliğini korudu. 2009’da Türk markaları pazar payı kazanırken, yabancı markalar kaybetti. Bu gelişim, vatandaşlarımızın Türk markalarına olan güvenini ortaya koyuyor” şeklinde konuştu.

İNTERNETTEN İLK ÜRÜNLER ARDAHAN'DAN

Sektörde ilk kez internetten satışa başladıklarını söyleyen Levent Hatay, “İlk ürünler buzdolabı ve çamaşır makinesi oldu. İlk siparişleri Ardahan, Bitlis ve Gaziantep’ten aldık. İnternetten sattığımız ürünlerin yanında nevresim takımı hediye ediyoruz” dedi

. 3 boyutlu TV satışlarının 1 yıldır devam ettiğini söyleyen Hatay, şu anda bu yönde fazla içerik olmadığını kaydetti. Hatay, Vestel’in beyaz eşyadaki pazar payının ise 10 yılda 3 katına çıktığına dikkat çekti.

2