Kupa'nın ismi 'Ziraat Bankası'

Türkiye Futbol Federasyonu ile Türkiye Kupası yayın ve isim hakkını alan TRT, kupanın isim hakkının satılmasıyla ilgili ortak bir basın toplantısı düzenledi

27 Ekim 2009, Salı 12:55
A A

Türkiye Kupası'nda ve Türk futbolunda yeni bir dönemi başlattığına değinen Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, yaklaşık 2 ay önceki Türkiye Kupası ihalesinde, TRT'nin 2009-2010 ve 2010-2011 sezonlarının Türkiye Kupası isim ve yayın hakkını kazandığını hatırlattı.

Bu sonucun Türkiye Futbol Federasyonu'nu iki yönlü sevindirdiğine dikkat çeken Başkan Özgener şöyle devam etti: "Ülkemizin ilk televizyonu olan TRT'nin uzun bir aradan sonra tekrar kupa maçlarını yayınlayacak olması ile birlikte, TRT'nin ödeyeceği miktar ile 2 sezon için kulüplerimize ödenecek toplam miktarın yüzde 30'luk artışla 34 milyon 200 bin dolara çıkması Türk futbolu açısından da gurur verici. Bugün bu masada, adında Türkiye ibaresi taşıyan 3 önemli kurumun aynı anda yer alması Türk futbolu için tarihi bir anlam taşıyor."

TFF Başkanı Mahmut Özgener, ihale sonucunda isim hakkını da alan TRT'nin Ziraat Bankası ile yaptığı görüşmeleri yakından takip ettiklerini ve olumlu sonuçlanmasından da kıvanç duyduklarını sözlerine ekledi.

20 YIL SONRA ŞİFRESİZ YAYIN


TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin de Türkiye Kupası maçlarının tam 20 yıl aradan sonra yeniden TRT'de ve şifresiz olarak yayınlamasından gurur duyduklarını söyledi.

Türkiye Kupası'na ismini veren Ziraat Bankası'nın Genel Müdürü Can Akın Çağlar da; uzun yıllardır voleybola yaptıkları katkının benzerini futbola yapmak için heyecan duyduklarını ve bu sebepler Türkiye Kupası'na isim sponsoru olduklarını belirtti.

Övünç ÖZDEM/DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;