Dr. Haydar Dümen

//icdn.posta.com.tr/images/{aspect}/2017/01/17/8170730.dr.haydar_dümen_43.png

Kuralına göre oynayın...

Gençsiniz, kanınız kaynıyor, heyecandan yerinizde duramıyor, her şeyi denemek, hayatın tadını doyasıya çıkarmak istiyorsunuz. Çok da haklısınız. Ama cinselliği yaşamak için fazla aceleci davranmaya gerek yok. Önce hayallerinizin peşinden koşun. Sonra da gerçekten sevdiğiniz biriyle ilişkinin tadını çıkarın. Unutmayın, oyunu kuralına göre oynayın.

Eşim sürtünme yoluyla ilişkiye girdiğimi anlar mı?

22 yaşında, üniversite öğrencisi bir genç kızım. 1.5 yıl süren bir ilişkim oldu. Biz sürtünme yoluyla birlikte oluyorduk. Kızlık zarımda bir sorun olduğunu düşünmüyorum ama yılllar sonra evlendiğimde eşim bu yaşadıklarımı fark eder mi?

CEVAP Sevgili okurum, etmez. İnsanlar geçmişi görebilselerdi kendi geçmişlerine bile bakmaktan çekinirlerdi. Sen mutlu evliliğinde hata yapmamaya bak.

Geneleve gittim ama başarılı olamadım

18 yaşındayım. Ben yaklaşık 3 ay önce geneleve gittim. Ama penisim sertleşmedi. Bu durum böyle sürer mi? Pek sık mastürbasyon yapmıyorum. Yapınca da birkaç defa üst üste yapıyorum. Acaba ne sıklıkta yapmalıyım? 7 aylık bir ilişkim var. Birbirimizi çok seviyorum ama görüşme imkanımız yok. Haftada 2 kez telefonda konuşarak birbirimizi tatmin ediyoruz. Bu durum tehlikeli mi? İleride sorun olur mu?

CEVAP Değerli okurum, 1) Genelevdeki başarısızlığın sorun değil. Kafaya takmazsan o kendi doğrusunu bulur. 2) Haftada 3-4 mastürbasyon yaparsın. Neden üst üste yaptığını anlayamadım. Canın öyle istiyorsa, arada bir onu da uygularsın. 3) Haftada bir yapılan sanal seksin size bir zararı olmaz ama bunu da aylarca yıllarca alışkanlık haline getirmemek lazım.

Devamı 2. sayfada...

Kız cinsel organımı görünce alay eder mi?

21 yaşındayım. Şimdiye kadar hiç ilişkiye girmedim. Çok istiyorum ama penisim 13 santim. İlişkiye girdiğimde benimle alay etmez mi? RUMUZ: CARIZMA

CEVAP Sevgili okurum, kız niye alay etsin? Normal bir penis. Kızlarla ilişkiye girip girmeme olayı için ben buradan fetva vermiyorum. O sana kalmış. O duyguların içinde her şey olmalı. Doğanın gücü de inkar edilmemeli. Ama her güç de iyi yönde kullanılmalı.

Nişanlım cinsel ilişkiden çok korkuyor, neden?

Bir yıldır birlikte olduğum sevgilimle nişanladım. Yakında düğünümüz olacak. Nişanlım bakire ve ilk geceden çok korkuyor. Elimden geldiğince onu sakinleştirmeye çalışıyorum ama ikna olmuyor. İlişki konusunda ona abartılı şeyler anlatılmış. Korku ve heyecandan kendini kasıyor olabilir. Bu konuda bana yardımcı olur musunuz?

CEVAP Değerli okurum, bu büyük bir dert. Çok yaygın. Adı da vajinismus. Korkunun yarattığı bir açılamama ve kasılma. Evlenin bakalım. Biraz sabredin, aceleye getirmeyin. 15-20 gün baktınız olmuyor, sorunu çözeriz.

İlişkiyi uzatıp eşimi tatmin etmek istiyorum

6 aydır nişanlıyım. Bildiğim kadarıyla erkek kadar eşinin de orgazm olması gerekiyor. Benim sorum şu: Eşimi de erken tatmin etmek için ya da ilişkinin uzun sürmesi için bir ilaç ve benzeri şeyler kullanmanın sakıncası var mı?

CEVAP Değerli okurum, acele etme. Hele bir evlen. Zamanı gelince düşünülecek ve çözümlenecek olaylar bunlar. Benim zamanım var ve sana yardım edeceğim. Siz de sabırlı olun. Şimdilik erken.

Devamı 3. sayfada...

Kadınlar bir türlü peşimi bırakmıyor

47 yaşındayım. Kahvehane işletiyorum. Son 2 yıldır ilişkiye girdiğim kadınlar peşimi bırakmıyor. Penisimin büyük olduğunu söylüyorlar. Sizce kadınların peşimi bırakmaması doğal mı? RUMUZ: DELİ OĞLAN

CEVAP Deli oğlan, yakışmadı be! Malum oğlan sözcüğü iki anlamda kullanılır. Biri biraz küçük erkekler için, ötekini anımsayamadım niçindi niçin? Kahvehane işi zordur. Sigara dumanı ciğerleri doldurur. Ortamın havası insanın rengini soldurur. Ama nikotinin fazlası da beyinde bir hasar oluşturur. İnsanları hayal dünyasında dolaştırır. Gelelim kadınları nasıl soğutacağına: Elem tere fiş, kem gözlere şiş. Piş piş. Hadi sizlere vereyim üç, beş kuruş bahşiş. Tekerlemesini yaparken eşini de yanında tut ve megalo manyak hayallerini de unut.

Niye böyle rüyalar görüyorum?

18 yaşındayım. Rüyamda sürekli cinsel ilişkiye giriyorum. Ancak cinsel ilişkiye girdiğim kadınların hepsi kan bağımın olduğu kişiler. Bu duruma çok üzülüyorum.

CEVAP Değerli okurum, rüyalara henüz müdahale edemiyor, karışamıyoruz. Rüyalar iç dünyamızın karanlığından fışkıran, çoğu akla ters düşen komposizyonlar. Hiçbir kötü anlamı yoktur. Sadece seni yorar ve üzer. Eğer aldırmazsan zamanla azalır. Aklına takarsan daha çok rüya görürsün. Boşver gitsin.

Kızlık zarım bozulmuş olabilir mi?

18 yaşında bir genç kızım. Erkek arkadaşımla yüzeysel olarak ilişkiye girdik. Hiç acı hissetmedim ama yine de kan geldi. Sizce kızlık zarım bozulmuş mudur? Birisi duyar diye test de yaptıramıyorum. Kafayı yemek üzereyim. Ne yapacağım?

CEVAP Sevgili okurum, kafayı yeme. Bir incinme oldu bir yerlerde. Kızlık zarı yerinde duruyor. Zaten zarar görmüşse yapılacak bir şey yok. Ama evlendiğinde kanayacaktır. Bu görüşümün oranı yüzde 90 dolaylarındadır.

Orgazm olmadığım için hamile kalmazmışım

 

Burada yer alan yazılar, Dr. Haydar Dümen'in Posta gazetesinde geçmişte yazdığı yazıların derlemesinden oluşmaktadır. Dr. Haydar Dümen'in günlük yazılarını Posta gazetesinden takip edebilirsiniz...

3