Kuran kursu öğrencileri akşam yemeğinden zehirlendi

Tokat'ta İl Müftülüğü'ne bağlı Mollahüsrev Yatılı Erkek Kuran Kursu'nda akşam yemeği yiyen 41 öğrenci, baş dönmesi ve mide bulantısı şikayetleriyle hastaneye kaldırıldı

29 Kasım 2013, Cuma 00:19
A A

Zehirlenme teşhisiyle tedavi altına alınan öğrencilerin hepsinin kıymalı pide yediği belirlendi. Kent merkezi Perakende Mahallesinde bulunan Mollahüsrev Yatılı Kuran Kursu’na hayırsever bir vatandaş akşam yemeği için pide yaptırdı.

Kıymalı ve çökelikli pideden yiyen öğrenciler bir süre sonra mide bulantısı ve baş dönmesi şikayeti ile rahatsızlanınca durumu yetkililere bildirdi. Daha sonra öğrenciler, minibüs ve ambulansla Tokat Devlet Hastanesi ve Gaziosmanpaşa Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada öğrenciler zehirlenme şüphesiyle tedavi altına alındı. Tedavi altına alınan öğrenciler, yurda gelen pideyi yedikten sonra rahatsızlandıklarını söyledi.

MÜFTÜ HASTANEYE GELDİ

Akşam yemeği için bir esnafın pide yaptırarak kuran kursuna getirdiğini söyleyen İl Müftüsü Abdurrahman Koçak, "Bunlardan kıymalı pideyi yiyen çocuklarımızda rahatsızlık meydana geldi. Gıda maddesinin numunelerini şu anda hazırlıyoruz.

Gerekli incelemeler yapıldıktan sonra durum açıklık kazanacak. Çok ciddi bir şey olmamakla beraber hafif mide bulantısı ile beraber arkadaşlarımızı buraya getirdiler. Kuran kursunda kalan çocuklarımızdan 7 tanesi 18 yaş üştü, diğerleri de 18 yaş altında olan çocuklarımız. 4 tanesi de üniversite hastanesinde müşahede altında. Allaha çok şükür ciddi bir sorunumuz yok" dedi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;