Kurbanlık, kurban timinin kurbanı oldu

Kurbanlık, kurban timinin kurbanı oldu

26 Kasım 2009, Perşembe 18:34
A A

Adapazarı’ nda kurban bayramı arifesinde 4 kişinin ortak aldığı dana sahibinin elinden kaçınca Adapazarı Belediyesine bağlı kurban yakalama timi tarafından iğne atılarak yakalanmak istendi. Ancak görevlinin attığı iğne kurbanlığı öldürdü. Sakarya Veteriner Odası Başkanı Mustafa Yıldız kaçınca kurban yakalama timinin kullandığı ilacın  köpek ithaflarında kullanıldığını söyledi

Alınan bilgiye göre, bugün saat 16.00 sıralarında Adapazarı Şeker mahallesi'nde Hikmet Dizay (50) 4 kişile ortak olarak aldığı kurbanlık danayı kaçırdı. Cadde ve sokaklarda kaçmaya başlayan danayı yakalamak için Dizay, kurbanlığı bir türlü yakalayamayınca polise başvurdu. Emniyet Müdürlüğünün Adapazarı Belediyesi'ne bilgi vermesi üzerine belediye bünyesindeki kurbanlık timi dananın peşine düştü. Çevre YoluÆnda kıstırılan danayı yakalamak isteyen kurban yakalama timi arka arkaya tabanca ile danaya igne attı. İgnelerin vucuduna isabet ettiği 220 kiloluk daha birkaç dakika içerisinde kıvranarak öldü

Kurbanının sahibi şok olurken kurban yakalama timi ise olay yerinden ayrıldı. Bir süre sonra gelen Belediye Temizlik görevlileri tarafından kurbanlık daha kepçe yardımı ile kamyona yüklenerek atılmak üzere çöplüğe götürüldü.

Kurban bayramı arefesinde kurbanı telef olan 50 yaşındaki emekli Hikmet Dizay, iğnenin dozunun fazla kaçırdığı için kurbanlık danasının öldüğünü belirterek, "Kurtarma ekibi, hayvana yakalamak isterken öldürdü. Bıçak bile bulamadan hayvan mundar gitti. Yazık günah değimli. 2 bin 200 TL para verdim bu hayvana. 4 ortağım vardı. Onlara parasını geri vereceğim. Kurban rezil oldu. Böyle ekip mi olur. Hayvanı öldürmek için ekip mi olur. Madem adam gibi iğne vurun." dedi.

Sakarya Veteriner Hekimleri Odası Mustafa Yıldız, kullandıkları için ilacın köpeklerde öldürmek için kullanılan bir ilaç olduğunu belirterek, "Belediyede veteriner hekim yok. Bilinçsizce ilaç kullanıyorlar. Kullandıkları ilacın köpek ithaflarında kullanılır. Bu iğne hangi hayvana atılırsa atılsa öldürür. İnsana gelse insanı öldürür. Kullandıkları ilaç mermiden daha tehlikeli. Mermi ilk isabet ettiğinde yaralar ama bu ilaç kalbi durdurur ve hemen ölüme neden olur. Bu tam bir skandal. İnsanların malı gidiyor, kurbanlığı gidiyor" dedi.

DHA

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;