Kürt sanatçı soyundu

Hollanda'da yaşayan Kürt sanatçı Mijden Salih'in Facebook'a yüklediği çıplak fotoğraflar, Iraklı Kürtler arasında tartışma yarattı

Kürt sanatçı soyundu

Hollanda’da yaşayan Kürt sanatçı Mijden Salih’in, sosyal paylaşım ağı Facebook’taki kişisel sayfasına yüklediği çıplak fotoğraflar, Iraklı Kürtler arasında tartışma yarattı.

Merkezi Irak’ın kuzeyindeki Kürt bölgesel yönetiminin başkenti Erbil’de bulunan ve Kürtçe, Türkçe, Arapça, Farsça, İngilizce yayın yapan Peyamner Haber Ajansı’nın internet sitesinde, “Facebook’ta soyunma adeti Kürtlere de bulaştı” başlığıyla Türkçe bir haber yayınlandı. Haberde, Salih’in, kısa bir zaman içinde yayınlanacak olan klibi için çekilen çıplak fotoğraflarını Facebook sayfasına yüklediği belirtildi.

Soyunmak arınmaktır

Iraklı Kürt TV kanalları tarafından yayınlanmaması halinde Salih’in klibini internet üzerinden yayınlayacağı belirtildi. 28 yaşındaki şarkıcının, “Benim soyunmam tüm yalanlardan, kötülüklerden ve tüm yanlış davranışlardan arınmaktır. Yani kendini olduğun gibi, doğduğun gündeki gibi saf ve temiz bir şekilde göstermek” şeklindeki sözlerine de yer verildi.

HÜRRİYET