Kürt takımı kazadan kıl payı kurtuldu

İsveç üçüncü liginde oynayan Dalkurd FF adlı futbol takımının oyuncuları, son anda uçağa binmekten vazgeçerek kazadan kıl payı kurtuldu. Dalkurd FF, İsveç'in Borlänge şehrinde 2004 yılında Kürtler tarafından kuruldu

25 Mart 2015, Çarşamba 12:59
A A
İsveç üçüncü liginde mücadele eden Dalkurd FF futbol takımının, Barcelona-Düsseldorf seferini yaparken Fransız Alpleri'nde düşen yolcu uçağına binmekten son dakikada vazgeçtiği ortaya çıktı. İsveç'te Mardinli Kürtler tarafından kurulan kulübün sportif direktörü Adil Kızıl, "Hayatta olduğumuz için çok çok şanslıyız" dedi.
 
 
AFP'nin haberine göre, Katalonya sehayatinden dönen Dalkurd FF kafilesi, Düsseldorf üzerinden İsveç'e dönmek için Barcelona havalimanına gitti. Ancak Düsseldorf'taki bekleme süresinin çok uzun olacağını düşünen kulüp yöneticileri, ellerindeki rezervasyonu iptal ettirerek alternatif uçuşlara yöneldi.
 
Zürih ve Münih üzerinden üç farklı uçuşla İsveç'e dönen kafile, indikten sonra Düsseldorf uçağının düştüğünü öğrenince büyük bir şok yaşadı. Takımın İsveçli kalecisi Frank Pettersson, kazanın ardından attığı tweet'te, "Son birkaç saattir bize ulaşmaya çalışan herkese, evde ve iyi olduğumuzu iletmek istiyorum. Düşen başka bir uçaktı. Huzur içinde yatsınlar "dedi. Borlange şehrinde 2004 yılında kurulan Dalkurd FF, adını İsveç'in Dalarna kenti ile Kurd kelimelerinin birleşiminden alıyor. Yöneticileri ve bazı oyuncuları Türkiye 'nin Mardin ilinden olan kulübün armasında Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin bayrağı bulunuyor. (Hürriyet)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;