'Kurtlar Vadisi yüzünden camiler boşaldı'

Devlet Bakanı Faruk Çelik, perşembe günü yayınlanan Kurtlar Vadisi adlı diziyi eleştirdi.

'Kurtlar Vadisi yüzünden camiler boşaldı'

Devlet Bakanı Faruk Çelik, perşembe günleri yayınlanan Kurtlar Vadisi dizisinin izleyicilerinin fazlalığı nedeniyle camilerin boşaldığını söyledi.

MECLİS'TE 'KURTLAR VADİSİ' TUTKUSU

81 il müftüsünün katılımıyla Şanlıurfa'da düzenlenen toplantıda konuşan Bakan Çelik, perşembe günleri diziyi seyreden cemaatin sayısının fazlalığından dolayı Kilis'te bir imamın da camiye gelmemeye başladığını ifade ederek, "Dizideki karakterler günlük yaşamda, vurdulu-kırdılı tarzı ön plana çıkarıyor. Bu sorunu mutlaka çözmemiz lazım, çünkü İslam sorun değil çözüm üreten bir dindir" dedi.

'İMAM DA CEMAATE UYDU'

Diyanet İşleri Başkanlığı, Şanlıurfa'da 81 il müftüsünün katılımıyla din hizmetlerinin değerlendirilmesi amacıyla 3 gün sürecek bir seminer düzenledi. 5 yıldızlı bir otelde yapılan seminerin açılışına katılan Devlet Bakanı Faruk Çelik sözü Kurtlar Vadisi dizisine getirdi.

Perşembe günleri Kurtlar Vadisi dizisinin oynadığı saatlerde camilerin boş kaldığından yakınan Bakan, bazı imamların da dizi yayınlandığı sırada cemaate uyup camiye gelmediğini ifade ederek, şöyle konuştu:

'TRAFİKTE EN AZ ARAÇ O AKŞAM VAR'

"Dün İstanbul'u fetheden komutanların bugünkü yaşıtlarına bakıldığı zaman çok karamsar bir tablo çiziliyor. En az aracın trafikte olduğu gün perşembe geceleridir. O gece bir film var. Kilis'te bir arkadaşım bana anlattı. Bana, Kilis'te camilerin perşembe akşamı sohbet havasında olmadığını söyledi. Çünkü perşembe gecesi yayında olan Kurtlar Vadisi dizini izlemeyi tercih eden cemaat sayısının fazla olması nedeniyle imamda onlara uyarak camiye gelmemeye başlamış. Neden ne, o gece Kurtlar Vadisi var. Dizide birçok oyuncu gençleri etkiliyor. Vurdulu kırdılı günü birlik bir yaşam tarzı öne çıkartılıyor. Tarihte kendimizi bulacağımız şahsiyetlerden uzaklaşan bir nesil anlayışı yaratık. Bu meselelere mutlak surette sahip çıkmamız gerekiyor. İslam dini; sorun üreten bir din değildir, aksine çözüm üreten bir dindir. Bu motifleri kullanan istismar edenlerdir. İslam terör değildir. Hesap vermesi gereken o motifleri kullananlardır."

(Radikal)