Kurusıkıyla intihar!

Boşanma davası açan karısının evinin önünde silahla intihara kalkıştı, ama tabanca kurusıkıydı!

Kurusıkıyla intihar!

Konya'da 30 yaşındaki Şakir Yeniçıktı, kendisine boşanma davası açan eşinin oturduğu evinin önüne giderek intihara kalkıştı. Elindeki tabancayı başına dayayan Yeniçıktı, kendisini ikna etmeye çalışan polislerin ve eşinin önünde tabancayı ateşledi. 

Ardından yere yığılan Şakir Yeniçıktı, uzun süre yerde hareketsiz olarak yatarak ölmüş numarası yaptı. Polisin, nabzını kontrol etmesi ve tabancanın kuru sıkı olduğu tesbit edilmesi üzerine başından yaralandığı anlaşılan Yeniçıktı, ambulansla Konya Numune Hastanesi'ne kaldırıldı. Yapılan ilk müdahalesinin ardından taburcu edildi. 

EŞİ VE ÇOCUKLARININ BAŞINA DAYADI

Olay, saat 21.30 sıralarında Selçuklu İlçesi Sakarya Mahallesi Bezirhan Sokak'ta meydana geldi. Bir markette kasiyer olarak çalışan Şakir Yeniçıktı, 1 yıl önce boşanma davası açan ve ailesinin yanında yaşayan 5 yıllık eşi Serap Yeniçıktı'nın oturduğu evin önüne gitti. Eşini boşanmamak için ikna etmeye çalışan Şakir Yeniçıktı, olumsuz yanıt alınca eşinin ve 2 yaşındaki oğlunun başına tabancayı dayararak tehdit etti. Bu sırada polislerin geldiğini fark eden Şakir Yeniçıktı,  42 VL 521 plakalı otomobiliyle olay yerinden kaçtı.

ÖLÜ NUMARASI YAPTI

Şakir Yeniçıktı, bu olaydan yaklaşık 2 saat sonra  otomobili ile tekrar eşinin oturduğu evin önüne geldi. Evin yakınında bekleyen polisler, Yeniçıktı'yı fark edince otomobilini durdurmak istedi. Bu sırada otomobili ile polis otomobiline çarpan Yeniçıktı, yaklaşık 30 metre gittikten sonra otomobilden inip eşinin bulunduğu evin önüne gitti. 

Üzerinde bulundurduğu tabancayı başına dayayıp intihara kalkışan Yeniçıktı'yı, polis yaklaşık 15 dakika ikna etmeye çalıştı. Yeniçıktı, polislerin ve karısının gözü önünde önce havaya ardından da başına ateş etti. Başına ateş ettikten sonra yere yığılan Yeniçıktı, uzun süre yerde hareketsiz olarak yatarak ölmüş numarası yaptı. 

SADECE HAFİF YARALI

Polisin, nabzını kontrol etmesi ve tabancanın kuru sıkı oldu tespit edilmesi üzerine başından yaralandığı anlaşılan Yeniçıktı, ambulansla Konya Numune Hastanesi'ne kaldırıldı. Tabancadan çıkan barut nedeniyle hafif şekilde yaralandığı tesbit edilen Yeniçıktı, hastane de yapılan ilk tedavisinin ardından taburcu edildi. Yeniçıktı, polis merkezinde ifadesi alındıktan sonra serbset bırakıldı. 

DHA