Kuyt'tan Başbakan'a Hollanda forması

Fenerbahçe'nin Hollandalı futbolcusu Dirk Kuyt, Hollanda Başbakanı Mark Rutte'nin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yaptığı resmi ziyarete katıldı

06 Kasım 2012, Salı 22:29
A A

Türkiye ile Hollanda arasında diplomatik ilişkilerin kurulmasının 400’ncü yıl dönümü nedeniyle düzenlenen etkinlikler kapsamında Türkiye’ye resmi bir ziyarette bulunan Hollanda Başbakanı Mark Rutte, Başbakanlık Konutu’nda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret etti.

Ziyarette, Hollanda Hükümeti tarafından davet edilen Fenerbahçeli futbolcu Dirk Kuyt da hazır bulundu. Fenerbahçe’nin öğle saatlerinde yaptığı antrenmanın ardından tarifeli uçakla Ankara’ya giden Kuyt, ilk olarak Hollanda’nın Türkiye Büyükelçiliği’ni ziyaret etti.

Burada elçilik personeli ve personel çocuklarıyla bir araya gelen Dirk Kuyt, imza dağıtarak hatıra fotoğrafı çektirdi. Ardından Çankaya’daki Başbakanlık Konutu’na geçen Hollandalı futbolcu, burada da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hollanda Başbakanı Mark Rutte ve her iki ülke heyetlerinin hazır bulunduğu davete katıldı.

Kuyt, ziyarette Başbakan Erdoğan’a, üzerinde ’400’ rakamı ve ’Erdoğan’ yazan Hollanda Milli Takımı’nın formasını hediye etti.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;