Kuyumcuyu böyle soyuyorlar

Hırsızlardan biri araçla gelip çeyrek altın istedi, diğeri kuyumcu çıkar çıkmaz dükkana girdi

16 Nisan 2011, Cumartesi 16:10
A A

İstanbul Sarıyer'de bulunan bir kuyumcu sabah saatlerinde soyuldu. Kuyumcuya otomobille gelen bir kişi dükkan sahibini dışarı çağırarak çeyrek altın istedi.  Kuyumcunun dışarıya çıktığı sırada içerişe giren başı kapüşonlu bir kadın ise kasada bulunan yaklaşık 20 bin lirayı alarak kaçtı.

Ferahevler Adnan Kahveci Caddesi'ndeki kuyumcu dükkanına saat 09.30 sıralarında siyah bir araçla gelen kişi dükkan sahibi Savaş Öztürk'ten bir tane çeyrek altın istedi. Altını vermek için dükkana gelen Öztürk çekmeceden bir tane çeyrek altın alarak araçtaki kişiye götürdü. Bu sırada dükkana giren başı kapüşonlu bir kadın kasanın üstünde bulunan anahtarla kasayı açıp yaklaşık 20 bin lirayı alarak olay yerinden kaçtı.

Adobe Flash Player Yükle

Öztürk, 'Arabada bir kişi vardı. Benden bir çeyrek altın istedi. Bende dükkana gidip hazırlayıp kendisine takdim ettim. Beni oyalamaya başladı. Daha sonra bayan şahıs içeri girerek iki kasayı soydu' diye konuştu.

Olay yerine gelen polis ekipleri dükkanda bulunan güvenlik kameralarını değerlendirdi. Polis şimdi araçtaki kişiyi ve dükkana giren kadını arıyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;