Kuyuya düşen 1,5 lira için 7 can gitti

Kamboçya'nın Siem Reap kentinde 7 kişi eski beton bir kuyuya düşen 1,5 TL değerindeki para nedeniyle girdikleri 5 metrelik kuyuda oksijen eksikliği nedeniyle feci şekilde can verdi. Can verenlerden 3'ünün, parayı düşürdükrten sonra kuyuda ölen adamın çocukları olduğu belirtildi

02 Haziran 2014, Pazartesi 10:44
A A

Siem Reap polisinin verdiği bilgiye göre, bir kişi 1,5 lira değerindeki 3 bin riel Kamboçya parası ile çakmağını, kurumuş ve kullanılmayan 5 metrelik eski su kuyusuna düşürdü. Bunun üzerine parasını kuyuya düşüren kişi, parayı geri almak için kuyunun dibine indi. Kuyunun dibine inen şahıs aniden fenalaşıp komaya girdi.

Ne olduğunu anlamayan çocukları ve köylüler de kuyunun dibinde komaya giren kişiyi kurtarmak için kuyuya indi. Kuyuya inenler de aynı şekilde komaya girip hayatını kaybetti.

KUYUDA ÖLENLERİN 37Ü ADAMIN ÇOCUĞU


Kuyudakileri kurtarmaya çalışan 2’si kadın toplam 7 kişi trajik bir şekilde hayatını kaybetti. Can verenlerden üçünün, kuyuya para düşüren adamın çocukları öğrenildi

Ölümlerin, kuyudaki oksijen yetersizliği nedeniyle gerçekleştiği belirtildi.

Normal şartlarda oksijenin yüzde 4-6 olduğu ortamlarda insan 40 saniye içinde komaya giriyor.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.