Kuyuya düşen tavuğu AKUT böyle kurtardı

Bodrum’da 12 metrelik su kuyusuna düşen ve ölmemesi için sahibinin 6 gün boyunca yukarıdan yem atarak beslediği tavuk, AKUT ekibi tarafından kurtarıldı

20 Temmuz 2017, Perşembe 13:14
A A
Bodrum Gümüşlük Mahallesi’nde yaşayan 38 yaşındaki Özcan Özdaş’ın tavuğu, geçen 13 Temmuz’da, mandalina bahçesindeki 12 metrelik su kuyusuna düştü.

Tavuğunu, kendi imkanları ile kurtaramayan Özcan Özdaş, ölmemesi için 6 gün boyunca yukarıdan yem atarak kuyunun içinde besledi. Tavuğunu kendi çabalarıyla kurtaramayacağını anlayan Özcan Özdaş, çareyi AKUT Bodrum ekibinden yardım istemekte buldu.

Olay yerine gelen 4 kişilik AKUT ekibi, 2 saatlik çaba sonucunda halat yardımıyla kuyuya indi.


Kuyudaki tavuğu, fileli kepçe yardımıyla yakalayıp, kurtardılar.
Tekrar kavuştuğu tavuğunu kucağına alan Özdaş, "Annem sen kimden korktun da gittin oralara? Bak kaç gün sonra kurtarabildik seni. Kaç gündür rüyalarıma girdin sen benim" diyerek sevdi.

Özdaş, tavuğunu kurtaran AKUT ekibine teşekkür etti. 

9 YILDA 94 HAYVANI KURTADILAR

AKUT Bodrum Ekibi Lideri Saadettin Uslu, bir canı daha kurtardıkları için mutlu olduklarını belirtip, "’Tavuk da kurtarılır mı?’ diyen olabilir. Evet kurtarılır. Sonuçta o da bir can taşıyor. Bizim için her can kutsaldır. 2008 yılından beri Bodrum ve yöresinde düzenlediğimiz 200 ayrı operasyonda toplam 94 hayvanı kurtardık" dedi.
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;