Kuzey Denizi’nin buz gibi sularında binlerce çıplak!..

Pazar sabahı saat 05.30’da Kuzey Denizi kıyılarında toplanan binlerce İngiliz kadın ve erkek, çırılçıplak şekilde kendilerini buz gibi sulara bıraktı.

26 Eylül 2016, Pazartesi 11:19
A A

Pazar sabahı saat 05.30’da Kuzey Denizi kıyılarında toplanan binlerce İngiliz kadın ve erkek, çırılçıplak şekilde kendilerini buz gibi sulara bıraktı.

North East Skinny Dip kuruluşu tarafından organize edilen etkinliğe katılanlar daha gün ağarmadan önce Kuzey Denizi sahillerinde toplandılar.

Ateşler yakarak kumsalda şarkılar söyleyen, değişik kostümlerle dans eden, bazıları Kızılderililer gibi yüzlerini ve vücutlarını rengârenk boyayan katılımcılar, keyifle sabahın ilk ışıklarını beklediler.

Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte de herkes üstündekileri çıkartıp denizin buz gibi sularına koştu.

Dünyada giderek yayılmaya başlayan Skinny Dip akımı, en az 15-20 kişilik kadınlı erkekli gruplar olmak üzere, akıl, beden ve ruh sağlığını muhafaza etmek, karşı cinse dönük şehvet duygusundan arınmak, doğallık içinde kendisini sulara bırakmak olarak yorumlanıyor.

Bugüne kadar en büyük Skinny Dip etkinliği on binden fazla kadın ve erkeğin katılımıyla Mart 2015’te Avustralya’nın Perth sahillerinde gerçekleştirildi.

Zaman zaman Türkiye’de beş yıldızlı tatil köylerinde, özellikle İngiliz ve Rus turistlerin alkol duvarını aşıp, sabahın ilk saatlerine kadar kafa çektikten sonra topluca, otelin havuzuna ya da denize çırılçıplak dalmalarının Skinny Dip akımıyla pek fazla ilgisi yok.

Bu Pazar İngiltere’de organize edilen Skinny Dip etkinliği, Akıl Sağlığı Vakfı yararına düzenlendi ve katılımcılar vakfa 12’şer sterlin bağışta bulundular. Karşılığında ise vakıf denize girip çıkanlara kurulanmaları için elemanları aracılığıyla havlu yetiştirdi.

Her yaştan kadın ve erkeğin katıldığı etkinlik sırasında, katılımcılar çıplak şekilde kumsalda koştular, birbirleriyle eğlendiler, hatıra fotoğrafları çektirdiler, topluca birbirlerine su sıçratma oyunu oynadılar.