Kuzey Irak'taki işleri nasıl gidiyordu?

Milliyet yazarı Serpil Yılmaz, İbrahim Tatlıses'in Kuzey Irak'taki işlerini anlattı:

14 Mart 2011, Pazartesi 13:45
A A

"Çok büyük bir işten bahsediyoruz. Orada bir konut projesi vardı. 70 bin konut hedefleniyordu.Büyük bir reklam kampanyasıyla geçen yıl başladı. Erbil'e gittiğiniz zaman Tatlıses City diye anonsları vardı.Toplu konutlar inşa edeceklerdi.

TATLISES'İN ORTAĞINDAN ŞAŞIRTAN AÇIKLAMA!

Önemli bir kısmını yaptılar, bir kısmını da sattılar.Süleymaniye ve Kerkük'te hatta Bağdat'ta devem edecekti projeler.Al-Adel Company Group, Kerkük asıllı bir grup ve Saddam'a yakın olduğu iddaları dolaşan bir grup.Yani Kürtlerin çok yakınındaki bir grup değil.

İbrahim Tatlıses'in vurulması olayı Erbil'de de yankılanmış."Neden bu adamlara verdiniz?"diye soruşturulmuş.Bu adamlar dedikleri Al-Adel Group, orada pek sevilmiyor anladığım kadarıyla.İşleri de doğru gitmemiş.

İşçilere ve taşeronlara paralar ödenmemiş.Orada İbrahim Bingo diye bir piyango düzenlenecekti, 500 bin dolar dağıtalacaktı.O da Kuzey Irak'taki yasalarla engellendi.

Şimdi Tatlıses'in büyük beklentilerinde olduğu işler doğru gitmiyor.İbrahim Tatlıses'in ortaklığı reklam üzerinden 3 milyon dolarlık reklam anlaşması var. Alacaklı durumda olan Tatlıses olarak görülüyor.

Belki de verecekleri vermemek için olabilir. Böyle şeyler olmuyor değil. Oradaki hapishanelerde çok türk iş adamının da rehin alındığını biliyoruz.6-7 ay yatan Türk işadamları olabiliyor."

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;