Kuzey üşüyor, güney yanıyor

Hava sıcaklığı yağışla birlikte kuzey kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, güney bölgelerde mevsim normalleri üzerinde seyretmeye devam edecek

01 Eylül 2009, Salı 10:27
A A

Hava sıcaklığı yağışla birlikte kuzey kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, güney bölgelerde mevsim normalleri üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyretmeye devam edecek.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden elde edilen bilgilere göre, Marmara’nın kuzey ve doğusu, Batı Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Afyon, Kütahya, Isparta, Burdur, Artvin, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevreleri ile Van’ın kuzey ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.
Hava sıcaklığı yağışla birlikte kuzey kesimlerde 2 ila 4 derece azalacak, güney bölgelerde mevsim normalleri üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyretmeye devam edecek. Rüzgar ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile zamanla güneydoğu bölgelerimizde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ile Kuzey ve Kıyı Ege’de kuvvetli olarak esecek.

-BÖLGE BÖLGE HAVA DURUMU-

Marmara: Parçalı zamanla çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Kırıklareli ile Bursa çevreleri) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; bölge genelinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice esecek.

Ege: Az bulutlu ve açık zamanla bölgenin iç kesimleri parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Afyon ve Kütahya çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; Kuzey ve Kıyı Ege’de kuzey yönlerden kuvvetli olarak esecek.

Akdeniz: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin iç kesimleri parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Isparta ve Burdur çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İç Anadolu: Az bulutlu ve açık zamanla kuzey ve batı kesimleri parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Ankara, Eskişehir, Çankırı ve Kırıkkale çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; bölgenin batısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak esecek.

Batı Karadeniz: Parçalı zamanla çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı.
Orta ve Doğu Karadeniz: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, Rize ve Artvin çevreleri ile öğleden sonra Samsun çevreleri ve gece saatlerinden sonra kıyıları kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Doğu Anadolu: Doğusu ile zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, bölgenin kuzeydoğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevreleri ile Van’ın kuzey ilçeleri) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı.

Güney Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık.

ANKA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.